Kolejki w wydziale komunikacji

aktualizacja: 2020-02-13 08:12:28     nr wiadomości: 41464     przeczytano: 4788     Ilość komentarzy komentarze: 4

Związek Powiatów Polskich chce, by Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego zajęła się problemem wzrostu obciążeń wydziałów komunikacji nowymi obowiązkami rejestracyjnymi. Przedstawiciele powiatów zwracają uwagę na znaczący wzrost ilości pracy w wydziałach komunikacji, skutkujący ogromnymi kolejkami, a także na nieścisłości w przepisach nowelizacyjnych.

Problem wynika ze zmiany ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie od nowego roku i spowodowała zmiany zapisu ustawy prawo o ruchu drogowym. Od 1 stycznia kierowcy mają 30 dni by złożyć wniosek o rejestrację pojazdu sprowadzonego z UE lub zawiadomić o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju. W przypadku niedopełnienia tego obowiązku kierowcom grozi kara w wysokości od 200 zł do 1 tys. zł.

Skutkiem zmian tych przepisów jest lawinowy wzrost liczby osób rejestrujących pojazdy. Część właścicieli pojazdów nie dopełniła obowiązku związanego ze zgłoszeniem jego zakupu bądź sprzedaży. Teraz, w obliczu możliwości zapłacenia kary, chcą nadrobić zaległości.

Na wydziałach komunikacji spoczywa obecnie także obowiązek prowadzenia postępowań administracyjnych i nakładania kar finansowych w sytuacjach, gdy właściciel nie zgłosi nabycia i sprzedaży pojazdu zarejestrowanego w kraju w ciągu 30 dni bądź nie zarejestruje pojazdu sprowadzonego z państwa członkowskiego UE. Nowe przepisy związane z obowiązkiem rejestracji albo zgłoszenia sprzedaży lub kupna pojazdu paraliżują wydziały komunikacji. -

więcej na http://samorzad.pap.pl/

To nie mozna zatrudnic wiecej pracownikow?
Napisał: emeryt dodano: 2020-02-13 08:59:01

Czyli nowe etety powinny powstac
Napisał: max dodano: 2020-02-13 09:01:03

powoli to minie i sie wyrowna-zginie handel samochodami co przechodzily w ciagu 3 miesiecy od reki do ostatiego nabywcy
Napisał: piotr dodano: 2020-02-13 09:27:38

Problem polega na tym że na trzy okienka czynne gdzie dwa były bez petentów w ciągu 1.5godz przyjęli uwaga....... 0 osób. Dopiero po interwencji kolejki zaczęli obsługiwać . Żeby ktoś sobie w pracy za każdym petentem robił przerwę 1.5 godz dawno by nie pracował. Najpierw proszę zająć się osobami tam pracującymi by wiedziały że przerwa w 8 godzinnym czasie pracy to 15 min. Bo stać 7 w kolejce gdzie każdy ma 1 auto do rejestracji i są 3 okienna czynne i przeczekać w kolejce 4 godz to nawet śmieszne nie jest.
Napisał: Zniesmaczony dodano: 2020-02-13 10:07:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.