"Kodowanie w bibliotece"

aktualizacja: 2019-01-02 18:07:16     nr wiadomości: 38113     przeczytano: 1289     Ilość komentarzy komentarze: 1

113 bibliotek w całej Polsce w tym Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie (jako jedna z pięciu bibliotek z województwa podlaskiego) zakwalifikowała się do udziału w drugiej edycji projektu „Kodowanie w bibliotece”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018 realizowanego ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z siedzibą w Warszawie.

Jako realizator projektu szczuczyńska biblioteka otrzyma sprzęt do nauki programowania: tablety, gry edukacyjne, roboty Photon wraz z akcesoriami: matą edukacyjną, kompletem fiszek do ćwiczeń na macie oraz Magic Dongle do podłączenia Photona do komputera.

Kodowanie w bibliotece? W Szczuczynie? TAK!  

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży? Cykliczne spotkania dla miłośników robotów? TAK!

Wprowadzanie w świat kodowania, doskonale pokaże i przedstawi dziecku początki programowania. Kontakt z unikatowymi robotami to świetna okazja do rozwinięcia swoich umiejętności informatycznych. Wydawanie komputerowi poleceń tak, aby robił to, co chcemy to prawdziwa sztuka. Warto więc zacząć już od najmłodszych lat rozbudzić ale też wspierać zainteresowania dzieci i młodzieży. Ponadto kodowanie rozwija systematyczność, uczy współpracy  i pobudza kreatywność.

Już niebawem Biblioteka – Centrum Kultury w Szczuczynie przedstawi szczegółową ofertę na temat kodowania i zajęć z robotami.

Andrzej Kosmowski - BCK SZCZUCZYN koordynator projektu „Kodowanie w bibliotece”

 

Młodzi w BCK widać że coś robią a nie tylko piją herbatkę stawiać na młodzież emeryci na emeryturę Panie Burmistrzu w programach wyborczych stawiał Pan na młodych.
Napisał: klubowicz dodano: 2019-01-02 20:26:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.