Kaskadowy pomiar prędkości

aktualizacja: 2020-01-09 16:42:58     nr wiadomości: 41209     przeczytano: 5472     Ilość komentarzy komentarze: 3

Na drogach powiatu grajewskiego przeprowadzono ogólnopolskie działania Kaskadowy Pomiar Prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci ruchu drogowego, prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Część z kierowców niestety nie zdjęła nogi z gazu.

Wczoraj, na drogach powiatu grajewskiego prowadzone były ogólnopolskie działania Kaskadowy Pomiar Prędkości. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci ruchu drogowego, w tym z grupy SPEED, prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Tylko wczoraj na drogach naszego powiatu skontrolowano 30 kierujących.  Mimo naszych apeli 26 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu. Jedna kierująca przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km w obszarze zabudowanym W efekcie 44- latka straciła prawo jazdy.

Przypominamy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego w 2019 roku, zatrzymali na podlaskich drogach 899 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę. W tamtym roku ujawnili ponad 81 tysięcy  przekroczeń prędkości przez kierowców.

Prędkość jest jedną z przyczyn wypadków i nie najważniejszą. Na drogach szybkiego ruchu i autostradach mimo znacznych prędkości nie dochodzi do zderzeń czołowych. Policjantom powinno zakazać się podawania tej przyczyny bo logicznie rozumując każda prędkość powyżej zera jest już niebezpieczna. Nie podaje się takich przyczyn jak złe oznakowanie drogi, zły stan nawierzchni, nieposypanie solą/piaskiem, itp. Zamiast kaskadowego pomiaru prędkości proponuję kaskadowe znajdowanie wyrw i uszkodzeń drogi, a następnie wydanie decyzji administratorowi drogi o usunięcie zagrożenia.
Napisał: michel dodano: 2020-01-10 00:22:30

Takie kontrole powinny byc caly czas a nie od swieta i jescze wiadomo w jakim dniu, kieroca nie powinien wiedziec kiedy i o jakiej porze beda kontrole, powinien caly czas jezdzic ostroznie i zgodnie z przepisami.
Napisał: grajewiak dodano: 2020-01-10 10:40:05

Michel,wybuduj sobie tor i tam szalej
Napisał: polk dodano: 2020-01-14 20:43:48

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.