KOS-Zawał w Szpitalu

aktualizacja: 2020-02-20 09:58:46     nr wiadomości: 41545     przeczytano: 5881     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szpital Ogólny im. Dr Witolda Ginela realizuje program KOS-Zawał od 15.12.2019 r.

Z programu w naszym ośrodku skorzystało już 24 pacjentów. Pragniemy podzielić się z Państwem na czym polega program, którym objęci są pacjenci po stwierdzonym zawale serca. KOS-zawał jest to całościowy program opieki i rehabilitacji kardiologicznej dla Pacjentów po zawale mięśnia sercowego. Udział w Programie jest bezpłatny w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. 

Program KOS-Zawał składa się z czterech modułów:

 1. Pierwszy z nich, związany z hospitalizacją pacjenta, obejmuje leczenie zachowawcze i diagnostykę. W ramach tego modułu pacjent jest diagnozowany, a następnie, zgodnie z potrzebami pacjenta, wdrażane jest leczenie interwencyjne i kardiochirurgiczne.

 2. Moduł drugi obejmuje rehabilitację kardiologiczną, w tym rehabilitację stacjonarną, ambulatoryjną.

 3. Moduł trzeci elektroterapii,

 4. Ostatni, czwarty moduł programu przewiduje specjalistyczną opiekę kardiologiczną trwającą 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca. W jej ramach pacjent ma możliwość uzyskania porady we wszystkie dni tygodnia, z możliwością dostępu do świadczeń wraz z badaniami diagnostycznymi w oddziale kardiologicznym 24 godziny na dobę. Liczba wizyt w poradni jest nielimitowana. Średnio powinny być to być 4 wizyty, nie mniej jednak niż 3. Moduł czwarty kończy się tzw. bilansem opieki, czyli specjalistyczną poradą obejmującą badania laboratoryjne oraz podsumowanie stanu klinicznego pacjenta.

 
Jakie świadczenia gwarantuje program KOS – zawał?

 1. Wychodząc ze szpitala po przebytym zawale mięśnia sercowego, Pacjent otrzymuje indywidualny plan leczenia, stworzony przez kardiologa oraz lekarza rehabilitacji

 2. już po 7-10 dniach od wypisu ze szpitala pierwszą wizytę kontrolną z panelem badań laboratoryjnych

 3. regularną opiekę kardiologiczną w Poradniach prze okres 12 miesięcy od wystąpienia zawału serca, zakończoną bilansem opieki

 4. rozpoczętą najpóźniej do 14 dni od wypisu ze szpitala rehabilitacje kardiologiczną, która obejmuje:

 1. leczenie szpitalne w Oddziale Kardiologii Szpitala Ogólnego w Grajewie.

 2. regularne wizyty w poradni

 3. edukację dotyczącą stylu życia, chorób układu krążenia, czynników ryzyka

 4. możliwość 24-godzinnego kontaktu w ramach oddziału kardiologicznego.
   

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.