Wiadomości

  • 2 komentarzy
  • 19920 wyświetleń

Język migowy w ZUS

Osobom niedosłyszącym coraz łatwiej jest pokonywać trudności np. przy załatwianiu spraw, np. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Przeszkoleni urzędnicy, językiem migowym tłumaczą kwestie związane z emeryturą czy innymi formalnościami. Tak też jest w biurze terenowym ZUS w Grajewie – przeszkolony pracownik pomaga osobom z dysfunkcją słuchu. Osoby niesłyszące zgłaszają się do miejscowej placówki z różnymi sprawami.

Niektóre są proste – wystarcza pomoc pracownika przeszkolonego w zakresie komunikacji w języku migowym, inne na tyle skomplikowane, że wymagają dużo większych umiejętności w tym zakresie. W przypadku zgłoszenia się osoby niesłyszącej i braku możliwości wystarczającego porozumienia się, umawiamy się z interesantem na określony termin i zapewniamy obsługę przez osobę, która profesjonalnie posługuje się językiem migowym – powiedziała e-Grajewo.pl Anna Krysiewicz, rzecznik prasowy ZUS w Białymstoku.

ZUS od dłuższego czasu podnosi standardy obsługi osób niesłyszących, niewidomych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynki, sale systematycznie są dostosowywane do  potrzeb osób niepełnosprawnych. 18 kwietnia br. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niesłyszących klientów w siedzibach 43 oddziałów Zakład uruchomił usługę wideotłumaczenia rozmów. 


e-Grajewo.pl

 

środa, 24 kwietnia 2024

Konkurs na wsparcie inicjatyw lokalnych

środa, 24 kwietnia 2024

XCII sesja Rady Powiatu Grajewskiego

Komentarze (2)

chyba to nie ten budynek

już od dawna ten....

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.