Jakie będą losy dworca?

aktualizacja: 2017-09-13 12:53:03     nr wiadomości: 32945     przeczytano: 5391     Ilość komentarzy komentarze: 8

Budynek grajewskiego dworca PKP, kiedyś perła architektoniczna, dziś jest cieniem dawnej świetności. Samorząd Grajewa podjął działania w celu przejęcia nieużytkowanego i niszczejącego obiektu. Wiele spotkań, rozmów, szukanie partnerów, dokonane podziały pomieszczeń, plany remontowe  - wszystko, by jak najszybciej oddać  kompleks do użytku. 

Niedawno pojawiło się inne rozwiązanie - przywrócenie dobrej kondycji obiektowi planują Polskie Linie Kolejowe w ramach przebudowy fragmentu międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. W czerwcu br. ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji torów i innej infrastruktury na trasie Białystok – Ełk. Inwestycja ma objąć powstanie drugiego toru, modernizację siedmiu stacji m.in. w Grajewie oraz przebudowę przystanków m.in. w Goniądzu , Podlasku i Rudzie.

Prace projektowe mają się zakończyć do 2020 r., przedsięwzięcie ma być realizowane w latach 2020 - 2023. Miejmy nadzieję, że tutejszy dworzec stanie się prawdziwą ozdobą i wizytówką kolei. Dzięki gruntownej modernizacji harmonijnie połączy tradycję z nowoczesnością. Zostaną wymienione okna, drzwi, balustrady, dach, położona nowa elewacja. Pomieszczenia wewnątrz budynku zostaną przebudowane i dostosowane do nowych funkcji, pojawią się udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Być może oprócz kas i poczekalni znajdą się np. stoiska handlowe, kawiarnia, stanowiska komputerowe, by oczekiwanie na pociąg nie było nudne. Zagospodarowane zostanie również najbliższe otoczenie – nowe chodniki, ławki, wiaty przystankowe, pojawi się więcej zieleni.

Czy doczekamy się zmian przy ul. Kolejowej? Z niecierpliwością czekamy na konkrety i  szczegóły odrestaurowania naszego dworca.

 

/e/

Zobacz więcej:
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,28596.html
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,Waza_sie_losy_dworca_PKP,29536.html
http://e-grajewo.pl/wiadomosc,25_mld_na_kolejowa_Rail_Baltice,32106.html
 

Baju baju zbliżją się wybory i Burmistrz odbija piłeczke ,jaką jest dworzec od siebie .Podrugie U nas w grajewie tak samo jak na wiosce Przystanku PKS-Brak bo niepotrzebny ,bo bilet można kupic w kasie lub u kierowcy .Tak samo jest z pociągami,bilet u konduktora tylko podróżni niczym jak bezdomne psy jak zwierzeta mają stac pod gołym niebemgołym niebem .Gdzie sie podziały takie piekne słowa i obietnice że dworzec bedzie taki swietny ,nawet poseł Gwiazdowski niby miał pomóc w sejmie w tej sprawie. natomiast do 2020 roku koncepcja się jeszcze zmieni pewnie kilka razy .Ale cóz poradzimy ,, Jaki pan taki kram.Może najlepiej go zburzyc i po problemie bo dworzec ,jest solą w oku lokalnych polityków,zarówno jak na tym niższym szczeblu jak i wyższym.
Napisał: Andrzej dodano: 2017-09-13 15:30:41

2020 ???? "super" :-)
Napisał: Ania dodano: 2017-09-13 19:36:25

Dobry pomyśl miasto zyska ładny dworze a nie poniesie kosztów
Napisał: mieszkaniec dodano: 2017-09-13 19:54:18

Komu ten dworzec? Jechałem niedawno pociągiem i szału nie ma.Ceny natomiast też nie zachęcają do przesiadania się z samochodu .
Napisał: Max dodano: 2017-09-13 19:58:48

W tej sytuacji ze jest nadzieja na remont DWORCA KOLEJOWEGO powinni POLACZC SILY, RADNI MIASTA, RADNI GMINY, RADNI POWIATU, senator ANDERS PiS, posel GWIAZDOWSKI PiS,posel ANDRUSZKIEWICZ KUKIZ 15, jak rownierz posel PREZES KSCZYNSKI JAROSLAW PiS, poniewaz DWORZEC KOLEJOWY JEST ZABYTKOWY ze wzgledu na wiek i architekrure. Po za tym na tym dworcu pracowal DZIADEK KACZYNSKICH LECHA i JAROSLAWA. Sprawa jest na TERAZ a nie na lata 20.
Napisał: grajewiak dodano: 2017-09-14 04:28:24

nie bedzie niczego
Napisał: kononowicz dodano: 2017-09-14 06:58:04

Co wy chcecie od tego dworca...? Jest ładny...
Napisał: Tomek dodano: 2017-09-14 11:46:11

Kiedyś ,ten dworzec tętnił życiem,było gwarnie,wesoło i porządnie,komu to przeszkadzało?Wstyd,żeby taki dworzec niszczeje,przez nieudolność urzędników.Wszędzie na świecie są piękne dworce ,tam kwitnie handel,sa centra handlowe,a u nas średniowiecze,nic się nie dzieje,nawet,to świństwo,żeby po bilet ,trzeba było jeździć do Ełku,aż do Ełku!!!!Wstyd,że są w Grajewie takie nieudolne władze!!!
Napisał: Nana dodano: 2017-09-19 01:16:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.