Jaki plecak najlepszy na co dzień

aktualizacja: 2017-04-25 06:32:54     nr wiadomości: 31604     przeczytano: 1831     Ilość komentarzy komentarze: 0


Plecaki kojarzą nam się z wędrówkami po szlakach turystycznych, tymczasem coraz popularniejsze są plecaki mniejsze wykorzystywane na co dzień.

Jak wybrać funkcjonalny plecak

Plecaki miejskie to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy preferują styl sportowy. Pozornie nie wielki plecak pomieści laptopa, dokumenty, ale także strój na siłownię lub do biegania. To właśnie uniwersalność powoduje coraz większą popularność plecaków nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Dodatkową zaletą plecaków względy zdrowotne. Noszenie równo rozłożonego ciężaru na plecach odciąża kręgosłup, noszenie siatek w rękach powoduje jego skrzywienie i przeciążenie.

Plecaki miejskie to plecaki o pojemności 25 do 28 l. To wielkość w zupełności wystarczająca na co dzień, ale także na jednodniowe wypady poza miasto.

Wybierając plecak koniecznie trzeba zwrócić uwagę na:

  • ilość przegródek wewnętrznych i kieszenie,

  • materiał,

  • ściankę tylną,

  • ramiona plecaka.

O praktyczności plecaka decydują jego rozwiązania wewnętrzne oraz ilość kieszeni zewnętrznych. Jeżeli zamierzamy w plecaku nosić laptopa, to musi być w nim specjalna przegroda z paskiem mocującym. W tej przegrodzie możemy też przechowywać papiery większych rozmiarów. Przegroda powinna być odpowiednio usztywniona. Kolejna powinna być znacznie pojemniejsza, pozwalająca na schowanie stroju lub zapakowanie zakupów.

Dobre rozmieszczenie przedmiotów w plecaku ułatwiają kieszenie zewnętrzne. Jedna powinna być większa, druga mniejsza, dzięki temu nie będziemy ciągle czegoś szukać w plecaku. Z boku powinna znajdować się otwarta kieszeń na butelkę z napojem. To bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza w upalne dni.

Plecaki wykonywane są z różnych materiałów, od zwykłego płótna po skórę. Najlepsze są plecaki z mocnego impregnowanego materiału (nie przemokną na deszczu) lub naturalnej skóry. Skóra ekologiczna niestety jest za słaba, plecaki z niej wykonane szybko ulegają zniszczeniu.

Ścianka tylna i ramiona plecaka tworzą jego system nośny, to one decydują o komforcie noszenia. Przede wszystkim powinny być wentylowane, co zapobiegnie poceniu się pleców, po drugie odpowiednio wyprofilowane uwzględniające budowę anatomiczną pleców i ramion. Dzięki temu żaden ciężar nie będzie ciężki.

Zobacz także: http://gentle-man.pl/ - sklep z męską galanterią skórzaną

 
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.