Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

aktualizacja: 2019-07-04 16:23:29     nr wiadomości: 39654     przeczytano: 3416     Ilość komentarzy komentarze: 0

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny gadżet na letnie miesiące. Nie tylko chronią nasze oczy, ale dodają także atrakcyjności.

Jak zatem dobrać okulary przeciwsłoneczne? O tym wszystkim piszemy w naszym tekście. Gorąco zachęcamy do jego lektury!


Kształt twarzy  

Pierwszy krok do wybrania odpowiednich okularów przeciwsłonecznych stanowi określenie kształtu twarzy. Nie powinniśmy powtarzać kształtu twarzy w kształcie okularów.

Kształt brwi  

To bardzo ważny aspekt wyboru okularów. Powinniśmy powtórzyć kształt okularów do kształtu brwi. I jeszcze jedna uwaga: niekorzystnie wyglądamy w okularach, spod których nie widać brwi, albo tylko niewielki fragment.   

Czoło   

Jeżeli mamy wysokie czoło to okulary powinny na nie zachodzić. W przypadku niskiego czoła lepiej sprawdzają się okulary nienachodzące na nie.   

Kości policzkowe  

Przy wyborze okularów zwróćmy uwagę czy nie zbyt bardzo na kości policzkowe. Jeżeli po ich nałożeniu odbiją się nam oprawki na tych kościach to oznacza, że wybraliśmy zbyt duży albo za ciasny model. Jeżeli chcemy zakupić okulary przeciwsłoneczne, a brakuje nam gotówki na ten cel, to pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Ich zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości.

Odpowiednia szerokość   

Dobrze dobrane okulary nie wystają poza najszersze miejsce twarzy, które zazwyczaj znajduje się na wysokości kości policzkowych.   

Kolor   

Istotną rolę odgrywa także kolor zarówno oprawek, jak i szkieł. Pamiętajmy, że pastelowe kolory dodadzą delikatności wizerunkowi. Z kolei ciemne i intensywne przyciągają uwagę i dodają charakteru.  

Okulary dobrane do kształtu twarzy  

Do twarzy owalnej, która jest proporcjonalna pasują prawie wszystkie modele. Jednak najlepiej wygląda ona w oprawkach prostokątnych. Twarz okrągła potrzebuje okularów, które ją optycznie wydłużą i wysmuklą. Z tego względu świetnie wygląda w oprawkach prostokątnych lub kwadratowych. Z kolei twarz prostokątna powinna unikać kantów, gdyż jeszcze mocniej podkreślają ostre rysy. Osoby posiadające taki kształt twarzy powinny zainwestować w zaokrąglone, subtelne oprawki. Twarz trójkątna wymaga okularów, które pozwolą na optyczne zmniejszenie szerokiego czoła. Dlatego też warto zainwestować w modele o okrągłym lub owalnym kształcie. Jeżeli nie mamy odpowiednich środków finansowych na zakup okularów przeciwsłonecznych, to z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe.  

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.