Infolinia ws. suszy

aktualizacja: 2018-07-11 10:24:32     nr wiadomości: 35773     przeczytano: 2408     Ilość komentarzy komentarze: 1

Od wczoraj (10 lipca br.) wszyscy, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące szacowania szkód zaistniałych w wyniku suszy mogą skorzystać ze specjalnie uruchomionej infolinii. Na pytania odpowiadać będą m.in. pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich.

Osoby zainteresowane mogą dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 pod numer 85 74 39 672.

Przy telefonie dyżurują przedstawiciele instytucji wojewódzkich, zaangażowanych w działania związane z usuwaniem skutków suszy. Obsługa infolinii wchodzi w zakres zadań powołanej 4 lipca przez Wojewodę Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego Komisji Wojewódzkiej do koordynacji działalności komisji gminnych powołanych do szacowania zakresu i wysokości szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody wyrządzone przez niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym suszę. W jej skład wchodzą przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Podlaskiej Izby Rolniczej, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Do zadań Wojewódzkiej Komisji należy:

• Koordynacja prac komisji gminnych
• Nadzór nad przestrzeganiem zasad i metodyki szacowania szkód, zgodnie z ustalonymi procedurami

• Weryfikacja prac komisji gminnych ds. szacowania szkód

• Udzielanie informacji i wyjaśnień komisjom gminnym i rolnikom w sprawach dotyczących przeprowadzania szacunku szkód

e-Grajewo.pl
 

z 2 ha przeżyta zebrałem10 worków słabej jakości ziarna -to moim rozumem jest 100 procent strar bo i bydła tym nie nakarmie i zasiac niezasieje a słome wiatr rozwiał i szukaj w polu.
Napisał: stratny dodano: 2018-07-13 14:50:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.