Inauguracja rozgrywek IV ligi

Już tylko tydzień został do inauguracji rozgrywek sezonu 2018/2019 SALTEX IV ligi. 11 sierpnia o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA Grajewo podejmie CRESOVIĘ Siemiatycze. Serdecznie Państwa zapraszamy na to spotkanie!

W minionym tygodniu grajewianie rozegrali dwa ostatnie mecze kontrolne w ramach przygotowań do nowego sezonu.

W środę 1 sierpnia przeciwnikiem naszego zespołu był beniaminek warmińsko – mazurskiej Klasy Okręgowej, prowadzone przez trenera Jarosława Turowskiego POJEZIERZE Prostki. Pomimo ambitnej postawy zespołu gości WARMIA wygrała wysoko aż 8:0. Na liście nieobecnych w naszym zespole tym razem znaleźli się: Mirva, Chyliński, Domurat, Górski, Gieniusz, Kozikowski i Koszczuk. Wygrana naszego zespołu była bezdyskusyjna, choć zespół z Prostek nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. Bardzo cieszy dobra forma najmłodszych piłkarzy z których aż trzech wpisało się na listę zdobywców bramek w tym meczu – Kondratowicz, Mściwujewski i Wójcicki.

01.08.2018 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego
WARMIA Grajewo - POJEZIERZE Prostki 8:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Marcin Mikucki 5', 2:0 Dawid Kondratowicz 20', 3:0 Eryk Chrzanowski 22', 4:0 Marcin Mikucki 47', 5:0 Hubert Mściwujewski 70', 6:0 Krystian Wójcicki 74', 7:0 Tomasz Dzierzgowski 76', 8:0 Mateusz Cybulski 90'

WARMIA: Sobolewski (63’ Bieńkowski) – Randzio (76’ Cybulski), Edison (70’ Stankiewicz), Arciszewski (66’ Marczykowski), Stankiewicz (46’ Krupa) – Mikucki (72’ Kondratowicz), P.Zarzecki, Cybulski (46’ Mściwujewski), E.Zarzecki (46’ Sypytkowski) – Kondratowicz (46’ Dzierzgowski), Chrzanowski (65’ Wójcicki)

POJEZIERZE: T.Krugły – Jakuć, Wojtkowski, Bieńko, Zalewski – Chaponiuk, K.Krugły, Płaskowicki, Kiersznowski, Sokół, Cichy

Na zmiany wchodzili: Kotyński, Miksza, Biernacki

Po środowym meczu zapadła decyzja w sprawie trenującego ostatnio w naszym Klubie Eryka Chrzanowskiego z BIEBRZY Goniądz. Zawodnik ten wrócił do macierzystego klubu i nie będzie piłkarzem WARMII w nadchodzącym sezonie. Po wypożyczeniu do MOSP Białystok wraca do zespołu Krystian Wójcicki – zawodnik, który jest wychowankiem trenera Daniela Tuzinowskiego.

W sobotę w Zambrowie nasz zespół czekała znacznie trudniejsza przeprawa – mecz z piątą drużyną ubiegłego sezonu w grupie pierwszej III ligi. W związku z niespodziewanymi problemami kadrowymi spowodowanymi zmianą godziny meczu (z planowanej wcześniej 17:00 na 11:00) zastanawialiśmy się nad odwołaniem tego spotkania. Głównie z powodu obowiązków w pracy zabrakło w sobotę aż dziewięciu zawodników: Domurata, Mirvy, Chylińskiego, Sypytkowskiego, Dzierzgowskiego, Górskiego, Edisona, Arciszewskiego i Eryka Zarzeckiego. Wobec tak dużego osłabienia składu rodziły się obawy o rozmiar porażki. W pierwszej połowie gospodarze mieli dużą przewagę i rozgrywała się ona na połowie WARMII. Trzy gole zdobyte przed przerwą przez OLIMPIĘ to był najmniejszy wymiar kary dla naszego zespołu. Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od zdobycia czwartego gola, ale końcowe pół godziny spotkania to ambitna postawa WARMII, która wykorzystała aż trzy błędy zambrowskiej obrony i zmniejszyła rozmiary porażki do 3:4.

06.08.2018 Zambrów, Stadion Miejski
OLIMPIA Zambrów - WARMIA Grajewo 4:3 (3:0)
Bramki: 1:0 Kamil Jackiewicz 18', 2:0 Kamil Zalewski 27', 3:0 Kamil Zalewski 40' (rzut karny), 4:0 Patryk Wojtylak 47', 4:1 Rafał Kozikowski 69', 4:2 Marcin Mikucki 73', 4:3 Marcin Mikucki 84'

OLIMPIA (I połowa): Matejkowski – P.Jastrzębski, Zakrzewski, Radecki, Dawidowicz – Hryszko, Malinowski, Ostaszewski, Nasuto – Jackiewicz, Zalewski

II połowa: zawodnik testowany – Gryko, Koncewicz, Łupiński, zawodnik testowany – Nikołajuk, Dudziński, Ożarowski, Prolejko – Wojtylak, M.Jastrzębski

WARMIA (skład wyjściowy): Sobolewski – Randzio, Koszczuk, Krupa, Stankiewicz – Mikucki, Cybulski, Kozikowski, P.Zarzecki, Mściwujewski – Kondratowicz

Na zmiany wchodzili: Gieniusz, Marczykowski, Wójcicki