Ile wydamy na święta?

aktualizacja: 2019-12-18 17:52:41     nr wiadomości: 41064     przeczytano: 2371     Ilość komentarzy komentarze: 0

Coraz więcej wydajemy na święta – wynika z raportu Deloitte.

Według przygotowanego zestawienia wydatki na święta Bożego Narodzenia wyniosą nas średnio 1521 zł, to o 5 procent więcej niż w roku ubiegłym. Ze świątecznego budżetu wydamy mniej na same prezenty, więcej przeznaczymy na jedzenie. Trudno się dziwić, bo - jak oceniają też grajewianie – wiele produktów podrożało.

- Drożeje wszystko, ale jakoś trzeba przetrwać ten okres. Staram się kupować w promocyjach i chyba to jest mój sposób na podwyżki. Chcąc uniknąć przepłacania, poświęcam czas na przejrzenie gazetek z aktualnymi ofertami i dokładnie spisuję wydatki – mówi nam pani Krysia, mieszkanka osiedla Południe w Grajewie.

Wyższe ceny w sklepach to nie tylko wrażenie konsumentów, potwierdzają to też statystyki GUS. Najbardziej podrożały ziemniaki - o ponad 86 proc. Więcej zapłacimy także za większość warzyw i owoców, jak też pieczywo, kiełbasy, czy wędliny.

Wprawdzie większość ankietowanych przyznaje, że na organizację świąt wydaje zbyt dużo, ale niewiele osób chce to zmienić. Według doniesień Deloitte do większych wydatków skłaniają nas w większości promocje, ale też lepsze zarobki.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.