IX Dzień Godności - wideo

aktualizacja: 2018-05-14 08:32:15     nr wiadomości: 35174     przeczytano: 2363     Ilość komentarzy komentarze: 1

"Niepełnosprawni i chcą i mogą:
odkrywać góry, zawieszać słońce, darować serca - czujesz? - gorące!
Otwórzcie okna po nocy dzwonku, nie chcemy ciągle sterczeć w przedsionku!"

 

10 maja br. Mszą Św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grajewie rozpoczęły się obchody IX Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Po zakończonym nabożeństwie, wszyscy uczestnicy radośnie przemaszerowali do Klubu Hades, gdzie odbyła się część artystyczna obchodów.

- Osoby niepełnosprawne są wśród nas. To nasza rodzina, sąsiedzi, czasem współpracownicy. Chcemy pokazać, że jesteśmy. Po prostu... :) – mówi pani Barbara, uczestniczka wydarzenia.

Święto w Grajewie obchodzone jest od 2009 r. Celem corocznych obchodów jest zwrócenie uwagi na prawa Tych osób, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej  integracji w życiu politycznym, społecznym, gospodarczym i kulturalnym.

Dzięki wysiłkowi organizacyjnemu, podjętemu przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II oraz Stowarzyszenie "Szkoła Naszą Szansą" w Grajewie, uczniowie niepełnosprawni intelektualnie z powiatu grajewskiego, razem ze swoimi rodzicami, opiekunami oraz sympatykami, mogą świętować ten dzień.

 
/e/
 

prześwietne wideo! gratulacje ;)
Napisał: jola dodano: 2018-05-14 18:33:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.