Handlował podróbkami

aktualizacja: 2019-04-25 23:23:57     nr wiadomości: 39070     przeczytano: 4895     Ilość komentarzy komentarze: 8

Ponad 400 szt. podrobionej odzieży dziecięcej zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży podczas kontroli jednego ze stoisk na targowisku w Szczuczynie. Za handel podróbkami właściciel stoiska odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Łomży w trakcie kontroli prowadzonej na targowisku w Szczuczynie (pow. grajewski) zainteresowali się legalnością odzieży dziecięcej oferowanej do sprzedaży na jednym z tamtejszych stoisk handlowych. Na ubrankach widniały oznaczenia charakterystyczne dla znaków zarejestrowanych na rzecz znanych światowych marek, a ich niska jakość mogła świadczyć, że oferowana odzież nie jest oryginalna.

Kontrolujący zabezpieczyli w sumie 411 szt. odzieży dziecięcej i powiadomili przedstawicieli firm – właścicieli praw do chronionych znaków towarowych, którzy po przeprowadzonej ekspertyzie stwierdzili, że są to podróbki.

W sprawie sporządzone zostaną wnioski o ściganie i ukaranie właściciela stoiska, który oferował do sprzedaży podrobione towary. Za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – informuje KAS w Białymstoku.

 
  - fot. KAS Białystok

Chyba się nigdy nie dowiem, jak czuje się taki gość, który robi innych w balona. Kantować, oszukiwać i potem czuć się dobrze?
Napisał: Meliorant dodano: 2019-04-26 13:57:14

Rozumiem ,że śledztwo trwa dalej i ukarany zostanie nie tylko ten co sprzedawał,ale producent podróbek i ewentualnie inne osoby odpowiedzialne.
Napisał: gre dodano: 2019-04-27 11:20:46

Meliorant jaki ty mądry
Napisał: Jan dodano: 2019-04-27 12:22:40

zapytaj wszystkich grajewskich rynkarzy
Napisał: mares dodano: 2019-04-27 23:59:31

Kupujecie markowa chinszczyzne lub tandetnie wyprodukowane produkty placac za "znaczek i jest wszystko ok ? Nie rozumiem skad takie podniecenie emocjonalne ? Rzekomo powazne , renomowane koncerny produkcyjne wciskaja wam towar "pierwszej jakosci" i kupujecie- bowydaje sie wam ,ze ma jakosc. W czasach koministycznych buty bezmarkowe -skorzane wytrzymywaly nawet do 15 lat. Rekawice ze skory cielencej ,ktore kupilem wiele lat temu mam do dzis i je nosze- rowniez bez zadnej marki- czy sa jakies pytania. W dzisejszych czasach istnieja tez male firmy ,ktore chcac "przezyc" wytwarzaja dobre produkty, lepsze od tandety z certyfikatem - gdzie glownie placimy za nawzwe a nie za jakosc- a moze te podroby byly leszej jakosci od orgynalu.... haaaaa haaaa....
Napisał: Baba dodano: 2019-04-29 15:34:34

Tradycjnie komentarze sie nie ukazuja- tradyjna juz chyba - cenzura ?!.... hmmm
Napisał: Baba dodano: 2019-04-29 23:01:39

Szanowni Panstwo Nie rozumiem jaki jest sens publikowania komentarza, ktorego tekst zostal przez Panstwa obciety. Przez Panstwa opublokowany komentarz - nie jest moim kometarzem, lecz Waszym - czyli dokladnie przez Panstwa obrobionym- czyli wedlug wszego upodobania- uwazam ,ze jest to skandaliczne postepowanie- prosciej i uczciwiej poprostu byloby nie publkowac nic !!! To skanal !!!!! Z powazaniem, Baba
Napisał: Baba dodano: 2019-04-30 12:50:51

na e grajewo zawsze tak było z komentarzami przechodzą tylko te które pasują dla właścicielki portalu jak za komuny cenzura cenzura i jeszcze raz cenzura
Napisał: grajewianin dodano: 2019-05-01 10:13:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.