Hades rozkwita

aktualizacja: 2019-12-09 08:29:25     nr wiadomości: 40964     przeczytano: 6167     Ilość komentarzy komentarze: 6

Treningi na boisku piłkarskim przy Klubie Hades w Grajewie mogą odbywać się także po zmroku - nad obiektem rozbłysło światło. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Budżetu Obywatelskiego 2019.  W ramach prac zamontowano słupy wyposażone w czujniki zmierzchu.

- Wykonanie instalacji będzie służyło nie tylko tym, którzy korzystają w sposób regularny z boisk w mieście, ale także tutejszej społeczności, np. podczas organizacji imprez plenerowych. Nieocenioną zaletą inwestycji będzie poprawa stanu bezpieczeństwa, możliwość korzystania z obiektu do późnych godzin wieczornych, procentująca przy organizacji wszelkiego rodzaju imprez sportowych oraz kulturalnych – uzasadniali autorzy projektu.

Przypominamy
Zadnie "Budowa oświetlenia boiska piłkarskiego przy Klubie Hades" zwyciężyło w grupie projektów o wartości do 100 tys. zł. O realizację konkurowały: wymiana urządzeń zabawowych i renowacja istniejącego placu zabaw na osiedlu 1000-lecia; instalacja tablicy wyników na Stadionie Miejskim w Grajewie oraz modernizacja parku przy ul. Wojska Polskiego.

To kolejny projekt realizowany w tej lokalizacji w ramach środków Budżetu Obywatelskiego. W 2018 r. powstała ścieżka spacerowo-biegowa, a rok wcześniej - system nawadniania murawy boiska. Szykują się następne inwestycje - w edycji BO 2020 zwyciężyło zadanie pn. "Remont i modernizacja sceny plenerowej przy Klubie Hades", obejmujące swym zakresem sporządzenie dokumentacji oraz wykonanie nowego pokrycia sceny, schodów zejściowych po obu stronach, barierek ochronnych, dodatkowych podestów, modernizację układu i pokrycia dachowego, zabudowy przestrzeni między sceną a podłożem, wyprowadzenie instalacji elektrycznej, montaż sztankiet spuszczanych i bocznych oraz zabezpieczenie antykorozyjne. Orientacyjny koszt projektu wynosi 140 200 zł.


e-Grajewo.pl
  - fot. D. Latarowski

Tereny przyległe jak zwykle zapomniane. Liczy się, aby z ulicy WP lampy było widać.
Napisał: ANA dodano: 2019-12-09 10:59:31

Hades rozkwita, a Ełcka i Mickiewicza umiera
Napisał: ****** dodano: 2019-12-09 11:19:32

Boisko przy Hadesie to pomyłka, ani ładne ani reprezentacyjne ani wygodne. Tereny sportowe powinny być na każdym osiedlu, przy szkole, przy stadionie, a nie przy głównej drodze, w środku miasta. Brakuje miejsc rekreacji, parków, placów zabaw, takich miejsc, z których korzystaliby zarówno starsi jak i młodzież,matki z dziećmi bądź nawet przejeżdżający przez nasze miasto turyści - po prostu zielony teren ogólnodostępny , a nie kawał trawnika, z której od czasu do czasu będą korzystać piłkarze. Oczywiście takie tereny też są potrzebne, ale nie tu. Zwłaszcza przy jednym z niewielu w naszym mieście zabytkowych budynków. Zamiast takie miejsca pokazywać, zadbać o nie, budować wokół nich małą infrastrukturę pasującą do całości, to u nas marginalizuje się je. Teren przy Hadesie im dalej od drogi tym bardziej zaniedbany. Bardzo widoczny jest brak planu urbanistycznego, spójnej wizji miasta.
Napisał: mieszkaniec dodano: 2019-12-09 20:32:35

Te lampy oślepiają kierowców! Czy nikt tego nie zauważył ?
Napisał: Sprawiedliwy dodano: 2019-12-09 21:13:34

W samą porę słupy i lampy leżały na stadionie od wiosny
Napisał: zorientowany dodano: 2019-12-09 23:01:48

A trenujący tam mają w pakiecie świeże powietrze z agrocentum.
Napisał: Piotr dodano: 2019-12-12 17:41:04

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.