Grajewski Piknik z Folklorem

aktualizacja: 2019-06-18 18:46:26     nr wiadomości: 39508     przeczytano: 2619     Ilość komentarzy komentarze: 3

Dnia 15 czerwca na terenie klubu Hades w Grajewie przy ul. Legionistów 9 odbył się VI Grajewski Piknik z Folklorem. Piękny, słoneczny dzień sprzyjał rodzinnym spotkaniom przy dźwiękach muzyki ludowej.

Piknik rozpoczął się korowodem obecnych na wydarzeniu mieszkańców przy muzyce poloneza, następnie wszystkich przybyłych powitali Burmistrz Miasta Grajewo pan Dariusz Latarowski oraz dyrektor Grajewskiego Centrum Kultury pan Tomasz Dudziński. Swój program zaprezentowały ZPiT"Grajewianie oraz zaproszeni goście - grupy dziecięce Kurpi Zielonych z Białegostoku. Zobaczyliśmy m.in. tańce podlaskie, warmińskie, kurpiowskie, góralskie etc. Koncert zakończyła finałowa polka.

Dla najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której można było zagrać w gry plenerowe, udekorować gliniane naczynia, pomalować gipsowe płaskorzeźby, stworzyć obrazy, wygrać nagrody w organizowanych mini konkursach. Nie zabrakło dmuchańców, stoisk z rękodziełami czy naturalnych lodów. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w fotobudce i  zrelaksować się w strefie chillout pod parasolami, zajadając pyszny popcorn czy kolorową watę cukrową.

W przerwie pomiędzy tańcami mieszkańcy usłyszeli garść informacji o historii zespołu Kurpie Zielone i wszystkich aktywnościach artystycznych zespołu "Grajewianie" minionego sezonu.

Na ręce instruktorki goszczącego zespołu Małe Kurpie, pani Agnieszki  Ondruch - Sikory złożone zostały podziękowania za uświetnienie występami tegorocznego pikniku.

Nie zapomnieliśmy również o złożeniu specjalnych podziękowań odchodzącym z zespołu dziewczętom: Izabeli Bogdańskiej, Patrycji Kuczyńskiej i Weroniki Wiktorii Karpińskiej, które otrzymały pamiątkowe statuetki, podziękowania i upominki przekazane przez dyrektora Grajewskiego Centrum Kultury. Rada Rodziców ufundowała piękne poduszki.

Były oklaski, wspólne fotografie, moc wzruszeń i łez.

Rodzice przygotowali tancerzon pyszny poczęstunek i włożyli ogromny wysiłek w przygotowanie wydarzenia, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

Wielkie dzięki Wolontariuszom - byliście fantastyczni.

Kolejny Piknik już za rok - bądźcie z nami.

Fotorelacja pod linkiem: http://gckgrajewo.pl/art,1462,vi-grajewski-piknik-z-folklorem

 

Grajewskie Centrum Kultury

Duma Grajewa
Napisał: Arnold dodano: 2019-06-19 15:02:06

Woelkie gratulacje dla tancerzy i instruktora za cudowne wystepy.BRAWO!
Napisał: . dodano: 2019-06-19 23:44:42

Było super! Gdyby dołożyli disco,rok end rola i roka to by była najlepsza impreza świata.Ale i tak było wspaniale!!! Jestem zadowolona. Świetna zabawa, dużo radości,dobrzy tancerze cerze, to właśnie Grajewo! BRAWO GRAJEWIANIE! WIWAT GCK! Jestem z was dumna!
Napisał: Soffi dodano: 2019-06-21 09:43:44

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.