Grajewo stawia na słońce

aktualizacja: 2020-09-24 10:43:42     nr wiadomości: 43498     przeczytano: 2202     Ilość komentarzy komentarze: 0

Rozpoczęła się realizacja inwestycji pn. "Budowa instalacji fotowoltaicznych w miejskich budynkach użyteczności publicznej Miasta Grajewo".

Instalacje fotowoltaiczne o różnej mocy wraz z infrastrukturą towarzyszącą zostaną zamontowane na budynkach szkół podstawowych: nr 1 przy ul. Szkolnej 12, nr 2 przy ul. Mickiewicza 1 i nr 4, ul. Konstytucji 3 Maja 23; na budynkach przedszkoli miejskich: nr 2 przy ul. Krasickiego 2 i nr 4 - ul. Ełcka 31 oraz na budynku Urzędu Miasta Grajewo, ul. Strażacka 6A.

Zadanie obejmuje: dostawę, montaż i uruchomienie instalacji wraz z optymalizatorami (118,4 kWp i 96,2 kWp), budowę konstrukcji nośnej i paneli fotowoltaicznych na dachach, uziemienie systemu fotowoltaicznego, montaż inwertera i zabezpieczeń, podłączenie instalacji do licznika energii elektrycznej, sprawdzenie pracy układu, czy też wykonanie pomiarów na instalacji.

Do zadań wykonawcy należy także przeszkolenie wszystkich użytkowników z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji i bezpieczeństwa instalacji; uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień, opinii i zgłoszeń dotyczących mikroinstalacji fotowoltaicznych; podłączenie instalacji do sieci elektroenergetycznej wraz ze zgłoszeniem przyłączenia jej do sieci dystrybucyjnej; zapewnienie monitoringu pomiarów efektu ekologicznego wszystkich wykonanych instalacji w celu bieżącego monitorowania; sporządzenie wykazu zastosowanych urządzeń z wymaganymi gwarancjami i dokumentacją techniczną.

Budowa instalacji fotowoltaicznych w miejskich budynkach użyteczności publicznej Miasta Grajewo jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 
e-Grajewo.pl
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.