Grajewo promuje zdrowie

aktualizacja: 2018-09-14 13:55:55     nr wiadomości: 37120     przeczytano: 3453     Ilość komentarzy komentarze: 1

Co roku Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy nagradza samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki tej choroby. W tym roku, w uznaniu dla zasług na rzecz szerzenia profilaktyki grypy oraz za trud wkładany w realizację ważnych zadań z zakresu promocji ochrony zdrowia, Miastu Grajewo przyznano tytuł "Nowego Lidera w zakresie profilaktyki grypy".

Wręczenie nagród odbyło się 12 września br. w Warszawie podczas X Dorocznej Debaty Ekspertów Flu Forum 2018. Nagrodę w imieniu Burmistrza Miasta Grajewo odebrał Sekretarz Miasta.

Z roku na rok coraz więcej samorządów angażuje się w działania w zakresie profilaktyki grypy. Jest to szczególnie ważne ze względu na grupy ryzyka powikłań pogrypowych. To właśnie osoby z tych grup mają możliwość korzystania z bezpłatnych szczepień, zabezpieczając się tym samym przed groźną chorobą. Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy co roku wyróżnia najaktywniejsze samorządy, które z największym zaangażowaniem i uwzględniając najnowsze osiągnięcia medycyny realizują projekty zdrowotne w zakresie profilaktyki tej choroby. W tym roku tytuły Samorządowego Lidera przyznano aż 50 jednostkom samorządu terytorialnego.

Program zdrowotny w zakresie szczepień przeciwko grypie dla mieszkańców Grajewa po 65 roku życia na lata 2017-2019 został przyjęty uchwałą Rady Miasta w czerwcu ubiegłego roku.  Środki na jego realizację zostały i będą zabezpieczone w budżecie miasta Grajewo: 11 000 zł w roku 2017, 13 000 zł w 2018 oraz 13 000 zł w 2019. Wyłoniony w konkursie podmiot zajmie się realizacją przedsięwzięcia. W tym roku, podobnie jak w poprzednim realizatorem programu będzie Niepubliczny ZOZ MEDICUS s.c., A. D. Leończyk.

- Samorządy terytorialne najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców. Co więcej, bardzo często same ponoszą konsekwencje grypy płacąc za leczenie jej powikłań, które w wielu przypadkach wymagają hospitalizacji. Doceniając społeczny aspekt profilaktyki grypy działają z coraz większym zaangażowaniem. Grypa to groźna choroba, dlatego każdego roku wyróżniamy pracę lokalnych władz w zakresie zwalczania grypy. Dzięki programom realizowanym przez samorządy, co roku w całej Polsce zostaje zaszczepionych ok. 200 tys. osób, w tym głównie osoby z grup ryzyka” – podsumował prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

 

  - fot. UM Grajewo

Treść uratowała artykuł, bo jak przeczytałem nagłówek i odniosłem go do kondycji naszych burmistrzów, to musiałem czyścić monitor.
Napisał: Special K dodano: 2018-09-17 08:39:29

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.