Grajewianin oszukany na BLIK-a

aktualizacja: 2019-12-09 11:28:36     nr wiadomości: 40966     przeczytano: 8887     Ilość komentarzy komentarze: 2

6 grudnia br. ofiarą oszustwa metodą na "BLIK-a" padł mieszkaniec Grajewa. 27-letni mężczyzna stracił 3 tys. zł

Oszust podszywający się pod koleżankę, przy pomocy komunikatora społecznościowego prosił o podanie kodu do płatności mobilnych i autoryzację płatności. Prośba była ponawiana dwukrotnie. Mężczyzna oczywiście autoryzował płatność za pomocą smsa. Grajewscy funkcjonariusze prowadzą czynności, zmierzające do ustalenia danych oszusta.

Oszustwo wymienianą metodą to stosunkowo nowy, jednak coraz częściej spotykany, sposób wyłudzania pieniędzy. Historie, które przedstawiają oszuści są różne. Zwykle do potencjalnej ofiary odzywają się przez komunikator na portalu społecznościowym z przejętym albo fikcyjnym kontem i proszą o udostępnienie tegoż kodu. Przestępcy są wyjątkowo bezczelni, bo czasami proszą nawet o podanie kolejnego kodu BLIK, kłamiąc, że pierwszy nie zadziałał prawidłowo. 

Policja apeluje o ostrożność i podkreśla, żeby weryfikować osoby, które proszą nas o pieniądze za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze skontaktujmy się ze znajomą osobą telefonicznie i sprawdźmy, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.

W żadnym wypadku nie powinniśmy podawać swoich haseł osobom, z którymi nie mamy bezpośredniego kontaktu. Dbajmy o bezpieczeństwo naszych danych oraz haseł, których używamy w sieci.

 

Żeby blik "poszedł" trzeba wpisać pin w aplikacji mobilnej banku. Ta sytuacja to nazywa się selekcja naturalna
Napisał: Testoviron dodano: 2019-12-09 22:31:08

No, są ludzie mniej inteligentni, ale żeby aż tak???
Napisał: Corleone dodano: 2019-12-10 16:25:50

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.