Gigantyczna kontrabanda

aktualizacja: 2018-07-10 15:04:11     nr wiadomości: 35765     przeczytano: 3673     Ilość komentarzy komentarze: 1

Przemyt ponad 450 tysięcy paczek papierosów udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy funkcjonariusze KAS z Budziska. Kontrabanda warta ponad 6 milionów zł ukryta była w litewskim tirze, który zgodnie z dokumentami miał przewozić węgiel drzewny.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli litewską ciężarówkę z naczepą. Zasiadający za kierownicą tira 63-letni Litwin twierdził, że wiezie w niej ładunek węgla drzewnego. Mundurowi postanowili jednak sprawdzić przewożony ładunek i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim tira, a następnie o rewizji naczepy.

Podczas kontroli okazało się, że w naczepie, za dwiema paletami z deklarowanym towarem znajdują się palety z kartonami wypełnionymi białoruskimi papierosami. W sumie w litewskim tirze funkcjonariusze znaleźli ponad 450 tysięcy paczek papierosów. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby 10 milionów zł. -  informuje asp. Maciej Czarnecki

  - Zespół prasowy  Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

Bialoruskie papierosy w litewskim tirze. Wiadomo że na układach jadą z Białorusi na litwe. Unia nie widzi gdzie jest dziura Schengen? Pic na wodę. Jednego złapali 10 pojechalo
Napisał: Obywatel dodano: 2018-07-10 21:18:21

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.