GODY 2019

aktualizacja: 2019-01-11 16:19:31     nr wiadomości: 38185     przeczytano: 1790     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dnia 11 stycznia 2019r. roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie odbył się XVII Powiatowy Przegląd Widowisk Kolędniczych „GODY 2019”. Przegląd otworzył Janusz Marcinkiewicz – kierownik Miejskiego Domu Kultury i Sportu w Szczuczynie.

Organizatorami przeglądu byli:
– Starostwo Powiatowe w Grajewie
– Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie
– Urząd Miejski w Szczuczynie

 

Przed komisją w składzie: Jadwiga Jolanta Budzińska – sekretarz gminy w Szczuczynie, Janusz Siemion – dyrektor Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie, Marianna Ostrowska – zasłużony pedagog wystąpiło 6 zespołów, które były oceniane w dwóch kategoriach.


W kategorii zespołów tradycyjnych pierwsze miejsce przyznano: zespołowi „Z Kozą” z Biblioteki - Centrum Kultury w Szczuczynie, drugie miejsce: zespołowi „Z Gwiazdą” Jaczunki z Zespołu Szkół w Niećkowie, trzecie miejsce: „Z Gwiazdą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie. 
W kategorii zespołów czerpiących z tradycji komisja przyznała pierwsze miejsce: zespołowi „Kolędowanie z szopką” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu, drugie miejsce ex aequo: zespołowi „Jasełka” z Publicznego Gimnazjum w Szczuczynie i zespołowi Jasełka „Cicha noc” Betlejemskie Niedźwiadki ze Szkoły Podstawowej im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej.


Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Grajewie.
Zespoły:  „Z Kozą” z Biblioteki – Centrum Kultury w Szczuczynie, „Z Gwiazdą” Jaczunki z Zespołu Szkół w Niećkowie i zespół „Kolędowanie z szopką” z Gminnego Ośrodka Kultury w Wąsoszu wystąpią podczas XXX Wojewódzkiego Spotkania Zespołów Kolędniczych, które odbędzie się 27.01.2019r. w Hajnówce.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zespołom za udział w szczuczyńskiej edycji „GODY 2019”. - Andrzej Kosmowski BCK Szczuczyn

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.