Fotowoltaika w gminie Radziłów

aktualizacja: 2020-02-11 12:36:21     nr wiadomości: 41456     przeczytano: 4314     Ilość komentarzy komentarze: 0

6 lutego br. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekt „Budowa instalacji fotowoltaicznych na potrzeby własne obiektów gminnych w Gminie Radziłów”. 

W ramach zadania zostaną wykonane instalacje urządzeń wytwarzających energię elektryczną z OZE w budynkach użyteczności publicznej z terenu gminy Radziłów tj. Stacji Uzdatniania Wody w Radziłowie, Stacji Uzdatniania Wody i Oczyszczalni Ścieków w Łojach – Awissa, Oczyszczalni Ścieków w Klimaszewnicy oraz Domu Pomocy Społecznej w Mścichach.

Projekt został zgłoszony do konkursu w ramach działania 5.1 (Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii), na inwestycje z zakresu budowy nowych lub zwiększenia mocy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła z OZE (biomasy, biogazu, energii wiatru, słońca, wody oraz ziemi) wraz z podłączeniem do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej na własne potrzeby. 

Inwestycja o wartości 945 689,38 zł została dofinansowana kwotą 608 194,02 zł.
 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.