Finał Podlaskiej Marki Roku

aktualizacja: 2020-09-11 21:54:31     nr wiadomości: 43380     przeczytano: 3331     Ilość komentarzy komentarze: 0

W nowym terminie, w zmienionej formule, jednak jak co roku z rozmachem i uroczyście – w czwartek (10.09) w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP) – Europejskim Centrum Sztuki odbyła się Gala Finałowa konkursu Podlaska Marka. Nagrody zwycięzcom wręczali marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś i członkowie zarządu Wiesława Burnos i Marek Malinowski. Poznaliśmy też Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego – w tym roku tytuł ten otrzymała Jagiellonia Białystok.

 

A oto zwycięzcy XVI edycji Podlaskiej Marki 

W kategorii Społeczeństwo laur zwycięzcy otrzymały Czwartkowe Obiady u Diabetyków
To cykliczne spotkania edukacyjne i integrujące skierowane do osób chorych na cukrzycę. Od lat organizuje je Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (PSD) Oddział Wojewódzki w Białymstoku.

Tytuł najlepszego Produktu Spożywczego otrzymała Woda Krynka.
Firma ściśle kojarzona z północno-wschodnim regionem Polski już od 1945 roku dostarcza swoim klientom naturalną wodę źródlaną wydobywaną ze źródła „Krynka” o głębokości – 70 m. Dzięki czystości biologicznej i braku w jej składzie składników szkodliwych dla zdrowia człowieka nie podlega żadnemu procesowi uzdatniania ani nie jest dezynfekowana. 

Za najlepszy Produkt Użytkowy uznano Sklejkę Zakładów Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A.
Sklejka z Biaformu - pomysł Artura Hasbacha sprzed stu lat jest ciągle w świetnej formie. Dziś służy do budowy domów, stadionów, apartamentów dla gwiazd. Użyto jej nawet do budowy letniej rezydencji Prezydenta Stanów Zjednoczonych i najwyższego budynku świata Burdż Chalifa.

Seria książek dla dzieci „Żubr Pompik” Tomasza Samojlika zwycięzcą w kategorii Kultura.
Żubr Pompik – postać stworzona w 2008 roku przez hajnowianina Tomasza Samojlika jest głównym bohaterem 22 książek dla dzieci. Podczas lektury opowiadań dzieci poznają tajemnice Puszczy Białowieskiej, odwiedzają polskie parki narodowe. Ostatnia seria, zapoczątkowana w 2019 roku, to wielkoformatowe książki z okienkami, skierowane do najmłodszych czytelników.

W kategorii Inwestycja tytuł Podlaskiej Marki otrzymała Hala sportowo-widowiskowa Suwałki Arena.

Do tej pory w województwie podlaskim nie było obiektu o podobnej skali: powierzchnia zabudowy 5 446 m², powierzchnia użytkowa 6 601 m², wysokość hali – 16 m. W hali znajdują się trybuny na ponad 2 tys. miejsc, w tym trybuny stałe i miejsca na trybunach mobilnych, co umożliwia organizację dużych imprez sportowych i kulturalnych o charakterze ogólnopolskim i międzynarodowym.

Kapituła konkursu, w kategorii Wydarzenie do nagrody wskazała IX Festiwal Rock na Bagnie organizowany przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego.
Międzynarodowy Festiwal „Rock na Bagnie” w Goniądzu istnieje od 2010r. i jest obecnie jednym z bardziej rozpoznawalnych festiwali rockowych w Polsce. Festiwal ściąga tysiące fanów rocka  z całego kraju a nawet Europy. Do tej pory zagrały na nim zespoły m.in z Polski, Anglii, Litwy, Białorusi, Niemiec, Szwecji, Irlandii, Czech, Słowacji, Japonii. Festiwal jest znakomita promocją województwa podlaskiego.

W kategorii Odkrycie nagrodę otrzymały Badania nad aktywnością biologiczną grzybów nadrzewnych Puszczy Białowieskiej prowadzone przez Politechnikę Białostocką i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. - 
https://www.wrotapodlasia.pl/pl/

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.