Festyn Rodzinny w PM4

aktualizacja: 2018-06-11 09:21:56     nr wiadomości: 35493     przeczytano: 4079     Ilość komentarzy komentarze: 2

V FESTYN RODZINNY W PRZEDSZKOLU MIEJSKIM NR 4

 

5 czerwca ogród Przedszkola Miejskiego nr 4 w Grajewie tętnił życiem, a czerwcowe słoneczko już od południa witało przedszkolaków z całymi rodzinami.

Na przekór obiegowym opiniom, iż rodzice XXI wieku na nic nie mają czasu, spędzili oni z nami wtorkowy dzień. Każda z grup miała swój charakterystyczny kolor rozpoznawczy daszków, w który „przebierały” się wszystkie dzieci. Grupa I to niebiescy, grupa II - czerwoni, grupa III - biali, grupa IV - zieloni, grupa V- żółci. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Pani Regina Grabowska witając przybyłych gości w osobie Pana Burmistrza Miasta Grajewo pana Dariusza Latarowskiego, rodziców oraz dzieci. W swoich przemówieniach zaprosili zgromadzonych do wesołej wspólnej zabawy. Następnie przedszkolaki zaprezentowały występ artystyczny dla swoich Rodziców - nawiązując tym samym do Dnia Mamy i Taty.

Po czym wręczyły im własnoręcznie wykonane upominki. Dużą atrakcją dla wszystkich, okazał się występ rodziców z inscenizacją wiersza Juliana Tuwima p.t „Rzepka”. W role poszczególnych postaci z utworu wcielili się chętne mamy i tatusiowie z poszczególnych grup. Jeszcze większą niespodziankę sprawili swoją obecnością lider zespołu „Weekend” - Radek Liszewski oraz jeden z członków zespołu, a jednocześnie tata naszej Roksanki - Adam Łazowski. W trakcie swojego pobytu na festynie rozdawali plakaty i płytki z piosenkami zespołu oraz chętnie pozowali do zdjęć z naszymi milusińskimi, ich rodzicami i pracownikami przedszkola. Równie miłym zaskoczeniem był występ Malwinki K. z grupy „Stokrotek” – która piosenką „Konik na biegunach” zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Przedszkolaków w Białymstoku. Nasza wokalistka za swój występ, nagrodzona została gromkimi brawami oraz specjalnym podziękowaniem ze strony Radka – pocałunkiem w dłoń. Po przedstawieniu wszyscy zaproszeni goście przeszli na teren ogródka przedszkolnego, gdzie każda z grup w wyznaczonym miejscu miała swój poczęstunek (smakołyki z grilla, owoce, ciasto, soki). Dużo radości i uśmiechu sprawiły dzieciom animacje prowadzone przez zaproszoną wodzirejkę – Panią Izę Gwiazdowską ze Studia Działań Kreatywnych „Gwiazda”.

W trakcie zabaw można było wykazać się umiejętnością tańca, sprawnością, szybkością i umiejętnością współdziałania w grupie. Nie obyło się bez tradycyjnych baniek mydlanych i chusty animacyjnej. Przy takich okazjach jak ta, przypominamy sobie, że najlepsze co możemy ofiarować swojemu dziecku, to nasz czas. Bo kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Niewątpliwie takie uroczystości i spotkania są okazją do wspólnych zabaw ze swoim dzieckiem, spędzenia czasu miło i aktywnie, a także wzmacniają więzi emocjonalne rodziny.

Dziękujemy wszystkim w przygotowanie i uświetnienie Festynu Rodzinnego. Drodzy RODZICE - mógł się on odbyć dzięki WASZEMU ogromnemu zaangażowaniu. To dzięki Wam i zapewnionym przez Was namiotom, grillom, przygotowanym smakołykom mieliśmy wspaniałą biesiadę. Drogie Rodziny! Dziękujemy za Waszą obecność i wspaniałą zabawę!!! Swoje podziękowania kierujemy również w stronę: - Pana Tomasza Dudzińskiego – dyrektora GCK – za wypożyczenie podestów scenicznych; - Pana Adama Łazowskiego - taty Roksany z grupy „Krasnoludków” za zorganizowanie wizyty Lidera zespołu „Weekend”; - Pana Tomasza Jankowskiego – taty Mikołaja z grupy „Biedronek” – naszego sponsora; - Pana Mariusza Świderskiego – Lidera zespołu „Maximus” - taty Mateusza z grupy „Pszczółek” za udostępnione nagłośnienie.

Bravo to prawdziwy festyn z pompa
Napisał: Maja dodano: 2018-06-12 21:59:07

Myślę że Radek za rok się zjawi i zaśpiewa... Ogólnie było super jak co roku..
Napisał: Andrzej dodano: 2018-06-14 13:05:20

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.