Emerytura na konto bankowe

aktualizacja: 2017-09-15 21:01:13     nr wiadomości: 32963     przeczytano: 4730     Ilość komentarzy komentarze: 0

W ostatnich kilku latach odsetek posiadaczy konta bankowego wzrósł w największym stopniu wśród najstarszych Polaków. Dziś prawie 70 proc. emerytów świadczenia wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje na rachunki bankowe. W województwie podlaskim  ZUS  z wypłacanych ponad 220 tys. świadczeń prawie 157 tys. przelewa na rachunki bankowe.

Nasi świadczeniobiorcy doceniają wygodę oraz bezpieczeństwo. O bezpieczeństwo przekazywania świadczeń dba również ZUS. Działające w Polsce instytucje finansowe podlegają ścisłej kontroli. Jeżeli Komisja Nadzoru Finansowego zawiesi działalność takiego podmiotu, to ZUS natychmiast wstrzymuje przekazywanie świadczeń. Zawiadamia także opinię publiczną, aby świadczeniobiorcy pobierający z danej placówki świadczenie skontaktowali się z najbliższą jednostką ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa podlaskiego.

W przypadku zdecydowania się na posiadanie konta bankowego i zmiany sposobu wypłaty świadczenia  należy poinformować o tym ZUS. Wystarczy wypełnić specjalny druk dostępny w oddziałach ZUS lub na stronie internetowej i złożyć go w placówce.

 
/e/
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.