Ełk: Kronika 997

aktualizacja: 2018-03-13 10:07:42     nr wiadomości: 34603     przeczytano: 2409     Ilość komentarzy komentarze: 3

Do potrącenia mężczyzny przebiegającego przez jezdnię doszło przy ul. Kościuszki w Ełku. 85-letni pieszy ze stłuczeniem mózgu trafił do szpitala. Hospitalizacji wymagali też uczestnicy zdarzenia na trasie Ełk - Nowa Wieś Ełcka. Tam 31-letni kierowca volvo wyprzedzał na łuku drogi i zderzył się czołowo z volkswagenem.

Do pierwszego zdarzenia doszło w centrum Ełku. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Renault Trafic na prostym odcinku drogi potrącił mężczyznę przebiegającego przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. 85-letni pieszy trafił do szpitala ze stłuczeniem mózgu. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast od pieszego pobrano krew na zawartość alkoholu.

Policjanci pracowali także na miejscu zdarzenia na trasie Ełk - Nowa Wieś Ełcka, do którego doszło około godz. 18.30 (12III). 31 -letni kierujący volvo na łuku drogi wykonywał manewr wyprzedzania. W wyniku tego zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem volkswagen. Dwie osoby – 29 -latka i 5 -letni chłopiec trafili do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała. Policjanci zatrzymali  prawo jazdy sprawcy wypadku.

Teraz wyjaśniane są dokładne okoliczności tych zdarzeń.

 

 

Ełk: Włamywał się do altanek – został tymczasowo aresztowany 

Policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o szereg włamań do altanek. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się na przełomie lutego br. na terenie różnych ogródków działkowych w Ełku. W sumie usłyszał 15 zarzutów. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 38-latka. 


Policjanci ustalili i zatrzymali 38-latka, który ma na swoim koncie szereg włamań do altanek. Mężczyzna włamywał się do pomieszczeń na terenie różnych ogródków działkowych na terenie miasta. Kradł stamtąd głównie elektronarzędzia, ale także wszystkie rzeczy które przedstawiały jakąkolwiek wartość. Jego łupem pady m.in. akumulatory, drabiny, czajnik czy kable. Łączna wartość strat została w tej chwili oszacowana na kwotę około 12 tys. zł. Zebrany do tej pory materiał pozwolił na przedstawienie mu 15 zarzutów, ale policjanci sprawdzają czy nie brał on udziału w innych czynach.  Na wniosek prokuratora sąd aresztował 38-latek na najbliższe trzy miesiące. 
Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy, więc grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Pod nadzorem miejscowej prokuratury wyjaśniane są wszelkie okoliczności tej sprawy.

 

Gratuluję fantazji już widzę 85 letniego mężczyznę jak przebiega przez jezdnię
Napisał: osiem dodano: 2018-03-13 12:16:51

Co tu wyjaśniać! Przebiegał przez jezdnię -to winny,wyprzedzał w miejscu nie dozwolonym-też winny i co tu wyjaśniać.
Napisał: kierowca dodano: 2018-03-13 13:02:57

Wyprowadzę policję i straż miejską, bo od tego oni są, od tego są oni, od tego są.
Napisał: Kononowicz dodano: 2018-03-14 12:31:13

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.