Ełk: Kolejny niewybuch

aktualizacja: 2017-10-06 09:22:13     nr wiadomości: 33155     przeczytano: 3193     Ilość komentarzy komentarze: 0

Ełk: Kolejny niewybuch zabezpieczony w lesie 

Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu w lesie nieopodal Nowej Wsi Ełckiej. Policjant z ełckiej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk z zapalnikiem, najprawdopodobniej pochodzący z II wojny światowej.

Wczoraj (05.10.2017r.) policjanci zostali poinformowani o kolejnym niewybuchu znalezionym w okolicy Nowej Wsi Ełckiej. Pocisk wystawał z ziemi w lesie. Na miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z zapalnikiem. Policjanci zabezpieczyli miejsce jego odnalezienia. Sprawdzono także okoliczny teren. Przedmiot ten najprawdopodobniej pochodzi z okresu II wojny światowej. Policjanci  powiadomili o pocisku saperów z jednostki wojskowej.


Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewypałów, niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym policję, wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należałoby oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione. 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.