Ełk Blues Night

aktualizacja: 2018-07-04 19:43:56     nr wiadomości: 35742     przeczytano: 2306     Ilość komentarzy komentarze: 0

W środę, 11 lipca, w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury odbędzie się bluesowe granie. Wystąpią GRUFF oraz THE LATVIAN BLUES BAND. Start o 20:00. Wstęp wolny!

GRUFF!, czyli bluesowo-eklektyczne trio powstałe z duetu Przytuła & Kruk, od maja 2013 roku przemierza sceny w Polsce i za granicą, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas kojarzyło się z „bluesrockowym” graniem. Grali na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce, a także na wielkich międzynarodowych imprezach m.in. Sziget Festival (Węgry), Beseda u Bigbitu i Blues Alive (Czechy). Blues z Delty Mississippi to podwaliny ich stylistyki, która w dynamiczny i nieprzewidywalny sposób lawiruje od nastrojowych ballad, przez rockowe piosenki, aż po heavymetalową łupankę. W zastępstwie za Bartka Przytułę wystąpi Łukasz Wiśniewski, charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz znany z zespołów Hard Times, Kraków Street Band i Harmonijkowy atak. Utwory z płyty "Johnson's Business" zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach, nie zabraknie też gitarowych brzmień i ciekawych improwizacji.

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.