Echa spotkania w okręgu nr 9

aktualizacja: 2018-08-07 12:00:37     nr wiadomości: 36356     przeczytano: 4617     Ilość komentarzy komentarze: 5

6 sierpnia br. z inicjatywy Kazimierza Podlaskiego radnego Miasta Grajewo Burmistrz Dariusz Latarowski spotkał się z mieszkańcami w okręgu nr 9. Zebranie odbyło się o godz. 19.00 przy skrzyżowaniu ulic: Bocznej i Lawendowej.

Mieszkańcy skarżyli się na brak nawierzchni, infrastruktury technicznej i chodników na ulicach należących do okręgu. Wizytę włodarza jednak zdominowało zagadnienie dotyczące braku kanalizacji sanitarnej na ul. Lawendowej i Wrzosowej. Przybyli na zebranie wnioskowali także o wprowadzenie zakazu parkowania i postoju pojazdów na ul. Rolnej, ograniczenie tonażu i prędkości na ul. Sadowej. Wskazywali na ograniczoną widoczność podczas włączania się do ruchu w ul. Konopską, sugerowali wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul Rolnej.

Przybyli rozmawiali także o zasadności montażu progu zwalniającego na ul. Sportowej, zaniedbanej posesji przy ul. Piłsudskiego, konieczności zorganizowania spotkania informacyjnego dotyczącego warunków podłączenia ogrzewania z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Grajewie oraz spalania śmieci.

Podobnie jak w innych okręgach, obecni na spotkaniu uzyskali odpowiedź z pierwszej ręki dotyczącą budowy kaplicy cmentarnej, gazyfikacji miasta, czy montażu kolektorów słonecznych.  

Do okręgu nr 9 należą ulice: Boczna, Piłsudskiego, Kasztanowa, Pocztowa, Rolna, Traugutta, Chabrowa, Cicha, Jaśminowa, Konwaliowa, Lawendowa, Miła, Miodowa, Sadowa, Wrzosowa, Partyzantów.


foto e-Grajewo.pl

Proszę zamontować progi na ulicy Sadowej.
Napisał: ojciec dodano: 2018-08-06 12:10:18

Wnioskujcie o zakaz parkowania i postoju w swoich ulicach. Ja wnioskuję o zakaz parkowania na ul. Sadowej od ul. Konopskiej do ul. Bocznej. W ul. Rolnej proponuję wprowadzić zakaz ruchu pojazdów, niedotyczący mieszkańców, odwiedzających mieszkańców oraz odpowiednich służb.
Napisał: Mieszkaniec Rolnej dodano: 2018-08-07 16:07:33

Może nie całkowity zakaz parkowania a np . parkowanie tylko po jednej stronie ulicy jak już Państwu tak mocno przeszkadza parkowanie n ulicy. Co do zakazu ruchu pomysł głupi droga jest po to by z niej korzystać.
Napisał: Michał dodano: 2018-08-08 13:43:50

do mieszkanca rolnej masz cos nie tak z glowa jak mozna zrobic zakaz ruchu? to zrobmy zakaz ruchu na kazdej ulicy i niech ludzie chodza pieszo. dlaczego ma byc zakaz parkowania na tych ulicach? komu to przeszkadza? czesto jezdze sadowa i mi nie przeszkadzaja zaparkowane tam samochody. ale jesli chce sie jezdzic szybko no to wtedy macie problem jesli stosujecie sie do przepisow to te samochody nie przeszkadzaja. a po co ci zakaz parkowania na sadowej skoro mieszkasz na rolnej? jesli chodzi o ulice sadowa tak tam sa potrzebne progi zwalniajace bo wiekszosc kierowcow jezdzi tam bardzo szybko nie zwracajac uwagi na matki z dziecmi ktore tam chodza.
Napisał: kierowca dodano: 2018-08-08 16:34:58

kierowco, za to obrażanie mnie mógłbym cię pozwać do sądu.Ale nie, bo uważam, że masz coś nie tak i z głową i z d..ą. Podejrzewam, że nawet nie przeczytałeś artykułu, tylko komentarze. Dlatego nie zrozumiałeś mego sarkazmu. A może nie potrafisz czytać ze zrozumieniem lub poprostu brakuje tobie rozumu. Zgadzam się z tobą z tym, nie rozumiem komu przeszkadza parkowanie samochodów przy swoich posesjach, które mają czasami naprawdę niewielkie powierzchnie. Nie wspomnę o zakazie parkowania częściowo na chodniku. Do niedawna nikomu nie przeszkadzało parkowanie pół metra od ogrodzenia.
Napisał: Mieszkaniec Rolnej dodano: 2018-08-08 22:16:28

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.