Echa spotkania w okręgu nr 8

aktualizacja: 2018-08-07 11:52:31     nr wiadomości: 36333     przeczytano: 5575     Ilość komentarzy komentarze: 6

6 sierpnia br.  mieszkańcy okręgu nr 8 w Grajewie spotkali się z radną RM Anetą Chrzanowską–Karwowską oraz Burmistrzem Dariuszem Latarowskim. Spotkanie odbyło się w rejonie skrzyżowania ul. Łąkowej i F. Stefczyka.

Brak sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i nawierzchni ulic to główne wątki poruszone na spotkaniu. Obecni zwracali uwagę m.in.: na złe równanie dróg, zrzucanie ścieków do rowu, brak oświetlenia na ul. Stefczyka, zalewanie podczas opadów posesji. Wskazywali także na ograniczoną widoczność podczas włączania się do ruchu z ul. Konopnickiej. Skarżyli się na  kurz unoszący się po przejeździe samochodów, co nie pozwala na otwieranie okien podczas upałów. Ich zdaniem, problem mogłyby rozwiązać przejazdy beczkowozu i polewanie dróg wodą. 

Przybyli na zebranie wnioskowali o montaż progu zwalniającego na ul. Konopskiej, znaków ograniczających prędkość na ulicach osiedlowych oraz budowę strefy rekreacyjno – sportowej w tej lokalizacji.

Podczas spotkania poruszano także sprawy dotyczące zagospodarowania dworca PKP, zasadności budowy i utrzymania Muzeum Mleka, zadłużenia miasta, czy montażu kolektorów słonecznych. Spotkanie było dobrą okazją do uzyskania informacji o prowadzonych inwestycjach i innych działaniach władz miasta.

Aneta Chrzanowska – Karwowska wystąpiła do mieszkańców z prośbą o finansowe wsparcie rehabilitacji Mirosława Stefanowicza, który w kwietniu br. uległ wypadkowi.
 

Do okręgu wyborczego nr 8 należą ulice:
Baśniowa, Działkowa, Franciszka Stefczyka, Kolejowa, Konopska, Kwiatowa, Liryczna, Łąkowa, M. Konopnickiej, Przygodowa, Słoneczna.

foto e-Grajewo.pl

Może pan włodarz by zrobił mieszkańcom na Konopnickiej i Stefczyka oświetlenie.
Napisał: konopnicka dodano: 2018-07-31 09:47:52

Idź na spotkanie i mów o tym
Napisał: Andrzej dodano: 2018-08-01 17:04:45

A po co tam iść jak i tak wszystko jest nie na temat. Co kogo obchodzi zatrudnienie w Urzędzie/
Napisał: kwiatowa dodano: 2018-08-03 09:10:39

3 lata jak obiecał: oświetlenie ulic,wodę i kanalizację i dalej nie ma ,obiecywał zmniejszenie ruchu tirów na konopnickiej a chwile po tym jego kolega z Działkowej stawia se tiry pod domem i maszyny budowlane.Z tego co wiem ludzie to w urzędzie zgłaszali że tiry stoją,że nielegalna wymiana gruntu,że myją tam te tiry i nic.Drogi obiecał to zrobił pod domami swoich kolesi,bo oni to muszą mieć wodę,kanalizację,światło i porządną drogę a ty żyj człowieku w średniowieczu.Kiedyś lubiłem w tamte okolice jeździć rowerem teraz już z dziećmi nie jeżdżę,bo kierowcy tirów Pana M... nie patrzą na nic.Trzymam kciuki za mieszkańców tych ulic.
Napisał: Niedzielny Spacerowicz dodano: 2018-08-05 21:32:01

Do Niedzielny Spacerowicz: nielegalne to jest rzucanie takich oszczerstw na portalu internetowym!
Napisał: Grajewianka dodano: 2018-08-07 18:50:21

zgadzam się z "Niedzielnym Spacerowiczem" już nie zagłosuję
Napisał: obiecanki dodano: 2018-08-07 19:48:12

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.