Echa spotkania w okręgu nr 10

aktualizacja: 2018-08-08 11:00:46     nr wiadomości: 36383     przeczytano: 4291     Ilość komentarzy komentarze: 2

7 sierpnia br. z inicjatywy Andrzeja Niewiarowskiego radnego Miasta Grajewo, Burmistrz Dariusz Latarowski spotkał się z mieszkańcami w okręgu nr 10. W spotkaniu uczestniczyli także Maciej Bednarko, zastępca Burmistrza Miasta Grajewo oraz Bogdan Wojsławowicz, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. Zebranie odbyło się o godz. 18.00 na ul. Szkolnej przy Szkole Podstawowej nr 1.

Brak sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, nawierzchni ulic i chodników to główne problemy mieszkańców tej okolicy. Obecni na spotkaniu sygnalizowali również złą jakość żwiru używanego do równania dróg i brak wykaszania poboczy na ulicach Architektów i Budowlanej, prosili  o dostawienie koszy na śmieci na ul. Szkolnej oraz naprawę ubytków w ul. Sportowej.

Podczas zebrania dyskutowano także o braku czystości na głównych ulicach w mieście, wrzucania śmieci komunalnych do ulicznych koszy, zwracano uwagę na zniszczone mienie (znaki drogowe, kosze na śmieci, słupki) zwłaszcza po weekendzie. Mieszakańcy zainteresowani byli też przebudową ul. Ełckiej, uzyskaniem dotacji na przydomowe oczyszczalnie ścieków oraz zasadnością budowy wysepek spowalniających ruch na ul. Wojska Polskiego.

Zorganizowane spotkanie było dobrą okazją, by porozmawiać o bieżących i planowanych inwestycjach, m.in.: budowie kaplicy cmentarnej, planach zagospodarowania dworca PKP, Parku Solidarności, jak też budowie sieci gazowej czy trasy Rail Baltica.


Do okręgu nr 10 należą ulice:
ul. Architektów, Braci Świackich, Budowlana, Elewatorska, Fabryczna, Gen. Bema, Gen. Dąbrowskiego, Geodetów, Magazynowa, Inwestycyjna, Przemysłowa, Pułaskiego, Robotnicza, Różana, Sportowa, Szkolna, T. Kościuszki, Wiórowa, Wąska.

e-Grajewo.pl

Plan zagospodarowania dworca PKP to przecież hit jeszcze przed wyborczy ale czy zadziała tym razem ?
Napisał: Pamiętnik dodano: 2018-08-09 13:59:47

A geodetow kiedy bedzie zrobiona?
Napisał: Stf dodano: 2018-08-09 16:33:35

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.