piątek, 26 kwietnia 2024

Kultura i rozrywka

  • 1 komentarzy
  • 10572 wyświetleń

Dzień Walki z Rasizmem

21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Albert Einstein powiedział kiedyś, że "żyjemy w smutnej epoce, w której łatwiej jest rozbić atom niż uprzedzenie". I choć powyższy cytat z ust noblisty padł w I połowie XX wieku, to niestety nie traci na aktualności.

Każdego dnia na całym świecie miliony ludzi doświadczają przejawów nienawiści, niesprawiedliwości i upokarzającego traktowania ze względu na kolor skóry, pochodzenie, narodowość lub przynależność etniczną. Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową jest okazją do budowy sprawiedliwego i równego świata, gdzie nietolerancja innych zniknie z powierzchni ziemi. Powinniśmy wykorzenić uprzedzenia i nauczyć się niedyskryminacji i szacunku dla różnorodności wszędzie na świecie.

W obchody Dnia Walki z Rasizmem włączyło się także Grajewskie Centrum Kultury. W celu zaakcentowania problemu odbył się happening z informacjami i zdjęciami. Organizatorzy zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą rasizm - każda tego typu dyskryminacja jest pogwałceniem praw człowieka, prowadzi do zrywania więzi między ludźmi, zagraża pokojowi, sprawiedliwości i postępowi społecznemu.

Według policyjnych statystyk problem rasizmu w Polsce istnieje, a liczba zgłoszonych przestępstw na tym tle wzrasta.


21 marca obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Lasów (ustanowiony w 2012 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ), Światowy Dzień Zespołu Downa (ustanowiony w 2005 z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa), Światowy Dzień Poezji (z inicjatywy UNESCO) oraz dzień wagarowicza.

 
e-Grajewo.pl

czwartek, 25 kwietnia 2024

"Przy kawie i muzyce" 11.05

czwartek, 25 kwietnia 2024

Suwałki Blues Festival 2024

Komentarze (1)

Taki dzień wymyślił ten, który nienawidzi Polski i nie jest mu nawet wstyd. May jesteśmy Polakami i tolerujemy od tysiąca lat inne mniejszości narodowe. Warunek jest taki, że słuchamy i zachowujemy się jak polskie prawo nakazuje, kultura i religia. Jeżeli komuś to się nie podoba powinien zwinąć manele i grzecznie wyjechać, choć ich nie wypędzamy. Po co ma walczyć o coś czego nie osiągnie, nas nie zmusi i pisze obrzydliwe hasła szpecąc nimi miasto. To jest bardzo jasne. Te durne plakaty to chyba zaczepione są przed synagogą żydowskim domem modlitw. Kto czuje się źle w Grajewie? Nikomu nie dokuczamy bez podstaw. Polacy proszą o zdjęcie plakatów nakazujących nam całować niektóre nacje. Czy nie lepiej żeby oni zrozumieli, że to oni powinni to robić?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.