Dzień Otwarty w BCK

aktualizacja: 2017-05-13 14:03:28     nr wiadomości: 31796     przeczytano: 2921     Ilość komentarzy komentarze: 0


W dniu 10 maja 2017 roku odbył się „Dzień Otwarty” w Bibliotece-Centrum Kultury w Szczuczynie. Odwiedzający placówkę mieli możliwość zajrzeć do wszystkich pomieszczeń oraz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej „Z przymrużeniem oka”. 
O godz. 16,oo odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży należącej do koła poetyckiego „Poszukiwacze słów” i zespołu ludowego „Szczuczyniacy” działających przy BCK w Szczuczynie. 


Kapituła BCK przyznała w bieżącym roku nagrodę „Przyjaciela biblioteki” Józefowi Zenonowi Budzińskiemu społecznikowi, opiekunowi koła poetyckiego. Statuetkę  wręczył w towarzystwie pracowników Dyrektor Janusz Siemion.  
Doniosłą częścią „Dnia Otwartego” BCK było otwarcie przygotowanej przez Barbarę Paszkowską wystawy obrazków z wizerunkiem Matki Bożej zgromadzonych przez Bolesława Waltera /żył 69 lat +3.X.1994 r./. W uroczystości brali udział najbliżsi Pana Waltera  – żona Irena, syn Wiesław oraz krewni. Krótką historię kultu maryjnego w Polsce przybliżył Z.J. Budziński.
Wystawę można oglądać w holu wystawowym BCK  od poniedziałku do piątku w godz. 9,00-17,00 i w soboty 10,00-15,00 do 27 maja 2017 roku. 
Tekst i zdjęcia: Andrzej Szabelski/ Marlena Stocka - BCK Szczuczyn

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.