Dzień Ojca

aktualizacja: 2016-06-18 20:56:21     nr wiadomości: 28753     przeczytano: 2471     Ilość komentarzy komentarze: 1


W Polsce święto to obchodzimy 23 czerwca, natomiast w USA, Wielkiej Brytanii i Holandii  - w trzecią niedzielę czerwca. Dzień Ojca we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii przypada na 19 marca (w dzień św. Józefa), na Litwie natomiast w pierwszą niedzielę czerwca. Dzień Ojca w Austrii obchodzony jest w drugą niedzielę czerwca  a  w Niemczech – w dniu uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, który przypada na 39. dzień po Niedzieli Wielkanocnej. Tyle wiadomości. 
Czy o Dniu Ojca pamięta się tak samo jak  o Dniu Matki? Czy świętuje się je w podobny sposób? Według mojej opinii – niestety nie, jakby rola Ojca była drugorzędna. 


Ojcostwo może przyjąć trzy postacie: ojciec- macho, który wychowanie i wszystkie obowiązki ceduje na matkę, ojciec- opiekun, który bierze czynny udział w rozwoju dzieci oraz ojciec- nieobecny na co dzień. 


Bycie tatą jest przywilejem i dumą. Nie każdemu mężczyźnie jest dane ojcostwo. To właśnie ON jest pierwszą miłością córek i autorytetem dla synów. 
Młodzi mężczyźni, odmiennie niż ojcowie sprzed kilkudziesięciu lat, są otwarci na opiekę, wychodzą z wózkami na spacery, biorą urlopy ojcowskie, przewijają, odprowadzają dzieciaki do żłobków i przedszkoli. Często to ojciec wytycza granice, uczy wykonywania obowiązków i ponoszenia konsekwencji. Stawia wymagania, ucząc w ten sposób, jak pokonywać życiowe trudności. Stanowi dla swojego dziecka model do identyfikacji i naśladowania.


Wszystkie dzieciaki -  pamiętajcie o swoich Ojcach, pamiętajcie o miłych życzeniach, słodkim upominku, uścisku i przytuleniu. W końcu bez Ojca nie byłoby Was. Warto dbać o dobre relacje, nie odsuwać ze swojego świata, rozmawiać, radzić się, bo gdy nagle Go zabraknie, świat nie będzie już taki sam. 
Ernst Bunsch powiedział, cyt. „ Ojcem zostać łatwo, znacznie trudniej nim być”.

 

Mój Tata nie żyje i żałuję; ze nie wiedział,jak byl ważny w moim życiu.
Napisał: gifka dodano: 2016-06-19 07:46:30

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.