Dzień Głośnego Czytania

aktualizacja: 2019-09-30 19:50:27     nr wiadomości: 40344     przeczytano: 3660     Ilość komentarzy komentarze: 0
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Odpowiadając na zaproszenie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szczuczynie 30 września wzięliśmy udział w tej akcji. Pracownicy BCK w Szczuczynie przeczytali uczniom klas I-III książkę pt. „Dwie Dorotki” Janiny Porazińskiej, na uważnych słuchaczy czekała miła niespodzianka – quiz z nagrodami. Dziękujemy Darosławie Wojciechowskiej i Teresie Galińskiej za zaproszenie do wspólnego świętowania. - Anna Akus - Szklarzewska, Anna Wojsław
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.