Działdowo - WARMIA 1:1

Po czterech kolejnych porażkach piłkarze WARMII Grajewo zdobyli jeden punkt w rozegranym w Działdowie meczu 13 kolejki rozgrywek III ligi z miejscowym STARTEM remisując 1:1. Choć i w tym spotkaniu brakowało w składzie naszego zespołu dwóch zawodników – kontuzjowanych Kamila Randzio i Damiana Zubowskiego, to wreszcie trener miał do dyspozycji większą ilość graczy niż w poprzednich meczach, które graliśmy w bardzo osłabionym składzie. W naszym zespole znów od pierwszej minuty w podstawowej „jedenastce” wyszedł na boisko 16-letni Przemysław Zarzecki i to na niezwykle odpowiedzialnej pozycji środkowego obrońcy. Spotkanie w Działdowie od pierwszych minut było meczem walki z obu stron toczonym w fatalnych warunkach w gęsto padającym deszczu. W 26 minucie znakomitym podaniem popisał się Maksym Mirva. Piłkę otrzymał Dzierzgowski, który strzelił na bramkę rywali, ale trafił w słupek. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W 35 minucie po błędzie naszej obrony gola dla STARTU strzałem z najbliższej odległości zdobył Anton Hartman.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu WARMIA śmielej zaatakowała. W 50 minucie kapitalną okazję zmarnował wprowadzony po przerwie Sypytkowski, który po podaniu Strzelińskiego był tuż przed bramką gospodarzy, lecz oddał zbyt lekki strzał. Po kilkuminutowym szturmie na bramkę Dąbrowskiego zupełnie niespodziewanie to START stworzył sobie kapitalną okazję do zdobycia gola, którą miał Szymański. Ten sam zawodnik kilka minut po zmarnowanej okazji miał kolejną, ale tym razem piłka po jego strzale trafiła w zewnętrzną część słupka naszej bramki. Gdy wydawało się, że gospodarze podwyższą prowadzenie – nasi piłkarze doprowadzili do remisu. Z rzutu wolnego dośrodkował Sypytkowski a celną „główką” popisał się Mirva. Do końca meczu nasz zespół walczył o zwycięstwo i kapitalne okazje do zdobycia bramek mieli Łukasz Domurat i Maksym Mirva. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra po jednym z ataków WARMII START skontrował i Gieniusz uratował nasz zespół przed utratą gola po akcji Antona Hartmana.

To nie był łatwy mecz i choć START zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli to pokazał, że wyjazdowy remis osiągnięty w poprzedniej kolejce z rezerwami JAGIELLONII nie był dziełem przypadku. Cieszy to, że nasz zespół walczył i zdobył cenny punkt przełamując złą passę porażek. Kolejny mecz WARMIA rozegra w sobotę 24 października. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie CONCORDIA Elbląg. Spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie o godzinie 15:00 – serdecznie zapraszamy!

Oto zapis relacji tekstowej z meczu w Działdowie:

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Rzut wolny dla grajewian z lewej strony boiska

2' Mocne dośrodkowanie Strzelińskiego, ale jednak zbyt mocne i piłka opuszcza boisko

10' Pierwsze dziesięć minut gry za nami - jak na razie niewiele ciekawego się dzieje na boisku w Działdowie

12' Okazja WARMII - dośrodkowanie Matysiewicza z prawej strony boiska i strzał głową Strzelińskiego obok bramki STARTU

13' W rewanżu baaaardzo niecelny strzał Seweryna Zdyba. Piłka poszybowała kilkanaście metrów nad poprzeczka bramki Gieniusza

14' W trudnych warunkach toczy się mecz - od przeszło dwóch godzin w Działdowie nieustannie leje deszcz

16' Akcja STARTU - dośrodkowanie z prawej strony i strzał Jasika blokuje Zarzecki

18' Pierwszy rzut rożny dla naszego zespołu

18' Po dośrodkowaniu zamieszanie pod bramką STARTU zakończone strzałem Zarzeckiego, który jednak obronił Dąbrowski

20' Rzut rożny dla gospodarzy

20' Dośrodkowanie po którym piłka trafia do Antona Hartmana, którego strzał odbija się od naszych obrońców i w końcu broni Gieniusz

26' Świetne prostopadłe podanie Mirvy do Dzierzgowskiego i po strzale naszego napastnika piłka trafia w słupek bramki STARTU!

33' Za faul żółtą kartką został ukarany Maksym Mirva

35' GOL dla STARTU. 1:0 Anton Hartman. Z lewej strony dośrodkował Szymański i niepilnowany w polu karnym Anton Hartman z bliska trafia do siatki... przegrywamy 0:1 :(

35' Prowadziliśmy grę, mieliśmy przewagę i co z tego skoro jedna akcja gospodarzy przynosi im gola...

39' Faul na Dzierzgowskim i będzie rzut wolny dla WARMII z 25 metrów od bramki gospodarzy. Żółta kartka dla Miłosza Zdyba

40' Uderzenie Mirvy - piłka zagrana ręką przez obrońcę STARTU ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia

45' Rzut rożny dla WARMII

45' Po dośrodkowaniu piłkę wykopuje z pola karnego obrońca STARTU i sędzia kończy pierwszą połowę meczu

46' Drugą połowę rozpoczyna START

46' Dwie zmiany w naszym zespole - za Zarzeckiego i Cybulskiego wchodzą na boisko Sypytkowski i Chyliński

46' Dobra akcja WARMII - przerzut piłki na lewą stronę do bardzo dobrze grającego Mikuckiego ale nie wyszedł strzał naszemu zawodnikowi i wznowi grę bramkarz STARTU

48' Żółta kartka dla Zasadzkiego za faul na Chylińskim

50' Świetna okazja WARMII - Strzeliński zagrywa piłkę w środek pola karnego jednak Sypytkowski strzela zbyt lekko i bramkarz STARTU chwyta piłkę

55' Rzut rożny dla WARMII

55' Dośrodkowanie i piłkę przejmuje obrońca STARTU

56' Powinno być 2:0 dla gospodarzy - fatalna strata w środku pola Adama Lekenty, szybka akcja STARTU i Szymański z najbliższej odległości strzela zbyt lekko. Gieniusz na nasze szczęście broni

60' Znów akcja STARTU - znów Szymański strzela na naszą bramkę a piłka trafia w zewnętrzną część słupka i wychodzi poza boisko

61' GOL dla WARMII. 1:1 Maksym Mirva. Dośrodkowanie Sypytkowskiego z lewej strony boiska i Mirva głową strzela wyrównującego gola przerywając fatalną passę meczów bez gola

62' Żółta kartka dla Tymona Hartmana

65' Żółta kartka dla Adama Lekenty

68' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu mocny strzał Strzelińskiego zza linii pola karnego tuż obok bramki STARTU

69' Zmiana w WARMII - za Adama Lekentę wchodzi Albert Staniszewski

71' Rzut rożny dla WARMII i po chwili piłkę przejmują gospodarze

73' Kolejny rzut rożny i po strzale głową Domurata cudem wybija piłkę z linii bramkowej bramkarz STARTU!

78' Żółta kartka dla Szymańskiego za faul na Mirvie

79' Zmiana w STARCIE - za Seweryna Zdyba wszedł na boisko Oleksa

82' Mirva strzela głową tuż obok słupka bramki Dąbrowskiego!

83' Żółta kartka dla Piotra Chylińskiego

85' Żółta kartka dla Pawła Sypytkowskiego

87' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy STARTU

88' Kolejny korner dla naszego zespołu, ale złe dośrodkowanie Mirvy i piłka trafia w boczną siatkę bramki gospodarzy

89' Kapitalna okazja Antona Hartmana i świetna obrona Gieniusza!

90' Rzut rożny dla STARTU - po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

90' 4 minuty doliczył sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 4' Koniec meczu. Ambitna gra i dużo walki na boisku z obu stron - remisujemy w Działdowie 1:1.

17.10.2015 Działdowo, Stadion Miejski

START Działdowo - WARMIA Grajewo 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Anton Hartman 35', 1:1 Maksym Mirva 61'

START: 1.Dąbrowski - 15.T.Hartman, 2.Łochnicki, 16.Piórek, 5.Zasadzki - 17.A.Hartman, 7.Szymański, 8.Rogoziński, 4.M.Zdyb, 11.S.Zdyb (79' 10.Oleksa) - 9.Jasik

REZERWA: 12.Zieliński - 10.Oleksa, 18.Gadomski, 4.M.Zdyb, 6.Standarski

WARMIA: 1.Gieniusz – 15.Lekenta (69' 13.Staniszewski), 3.Domurat, 11.Zarzecki (46' 16.Sypytkowski), 4.Mikucki -  9.Strzeliński 19.Cybulski (46' 10.Chyliński), 20.Matysiewicz, 17.Arciszewski (Kpt), 8.Mirva (Kpt), 19.Cybulski - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 13.Staniszewski, 2.Olszyński, 6.Tuzinowski, 16.Sypytkowski, 10.Chyliński

Sędzia: Paweł Jarguz (W.-M.Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: M.Zdyb, Zasadzki, T.Hartman (START), Mirva, Lekenta, Chyliński, Sypytkowski (WARMIA)