Dywany wełniane - poznaj ich zalety

aktualizacja: 2021-02-22 11:27:26     nr wiadomości: 44923     przeczytano: 248     Ilość komentarzy komentarze: 0

Zastanawiasz się nad wyborem nowego mieszkania? Wiele osób kocha wręcz dywany wykonane z wełny. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat zalet dywanów z wełny!

   

Rozwój technologii produkcji tworzyw sztucznych umożliwił wytwarzanie dywanów i wykładzin w oparciu o zupełnie nowe syntetyczne materiały. Dywany wykonane z tworzyw sztucznych są dużo tańsze od ich odpowiedników wykonanych z surowców naturalnych. Dywany syntetyczne odznaczają się także bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Niemniej nie oznacza to, że dywany wykonane z takich naturalnych materiałów jak wełna odeszły na zawsze do lamusa. Bynajmniej, dywany wełniane nadal cieszą się niesłabnącą popularnością.

Ekologicznie i naturalnie

Wraz ze wzrastającą świadomością wpływu tworzyw sztucznych na środowisko naturalne, co raz chętniej wybieramy to, co ekologiczne, przyjazne naszemu środowisku. Dywany wełniane do takich produktów właśnie należą. Jakie ich właściwości są najbardziej doceniane?

Najważniejsze zalety dywanów wełnianych:

  • wyjątkowa trwałość,
  • właściwości elektrostatyczne,
  • regulacja wilgotności powietrza w pomieszczeniu,
  • znakomite właściwości termoizolacyjne,
  • właściwości wygłuszające,
  • zawiera lanolinę likwidującą roztocza i bakterie,
  • łatwość w czyszczeniu,
  • duża sprężystość i miękkość,
  • całkowita biodegradowalność.

Wełna jest materiałem znanym ludzkości od zarania dziejów, trudno przecenić jego zalety. Wyprodukowane w Polsce dywany wełniane można znaleźć w bogatym asortymencie produktów marki Dywilan oraz Agnella. Rodzaj wełny wykorzystanej do produkcji dywanów jest starannie dobierany, tak by możliwe było tkanie nawet najbardziej misternych dekorów charakteryzujących się wyrazistą kolorystyką. Ekskluzywne dywany orientalne są to najczęściej tkane ręcznie dywany wełniane. Oczywiście wełna wełnie nie jest równa, dlatego kupując dywan wełniany warto jest zwracać uwagę, czy dywan, który wpadł nam w oko posiada certyfikaty świadczące o wykonaniu z wysokogatunkowych odmian wełny, takie jak Woolmark lub Wools of New Zeland.

   
   
   Okrągły dywan wełniany w sypialni.

   
   Wełniany dywan w salonie.


Dywany wełniane w sklepie kochamydywany.pl

W sklepie internetowym kochamydywany.pl mogą Państwo znaleźć osobną kategorię produktów obejmującą wyłącznie dywany wykonane z wełny. Możliwość wyszukiwania według rozmaitych parametrów znacząco przyspiesza znalezienie poszukiwanego modelu. Dywanu możemy szukać według: koloru, przeznaczenia (np. do salonu lub do kuchni), stylu (np. belgijskie, tradycyjne, orientalne), producenta, a także kolekcji.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.