Drużyna Pożarnicza w Serwach

aktualizacja: 2017-09-06 17:14:34     nr wiadomości: 32891     przeczytano: 1531     Ilość komentarzy komentarze: 0

W dniach 16 – 27 sierpnia 2017 roku w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym „Proserwy” w Serwach (powiat augustowski) zorganizowano obóz szkoleniowo-wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych funkcjonujących przy jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grajewskiego. Organizatorem obozu była Ochotnicza Straż Pożarna w Szczuczynie przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. 


Zajęcia szkoleniowe realizowane były na bieżąco w oparciu o program zatwierdzony przez organizatora obozu. Tematyka szkolenia obejmowała zajęcia teoretyczne i praktyczne mające na celu doskonalenie umiejętności obsługi sprzętu i ocenę stanu wyszkolenia poszczególnych członków. W ramach obozu rozegrano również wewnętrzne zawody zgodnie z „Regulaminem Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych”. Poza zajęciami programowymi uczestnictwo w obozie było doskonałą okazją do letniego wypoczynku połączonego z szeregiem atrakcji, wśród których nie zabrakło rejsu statkiem po augustowskich jeziorach, wycieczek autokarowych, wypoczynku w SPA, zajęć fitness oraz rozgrywek sportowych i gry terenowej składającej się z 50 pytań. 
W obozie wzięło udział 28 dziewcząt i 22 chłopców należących do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w następujących jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych: Boczki-Świdrowo – 10 osób, Radziłów – 10 osób, Ruda - 10 osób oraz Wąsosz – 20 osób. Kadra obozu składała się z 3 wychowawców i 5 opiekunów drużyn. Kierownikiem obozu był dh Krzysztof Lange.


Otwarcia i zakończenia obozu dokonali organizatorzy z udziałem zaproszonych gości, wśród których obecni byli: komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. bryg. Andrzej Jabłoński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grajewie dh Artur Kuczyński, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grajewie dh Czesław Ołdakowski, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grajewie dh Antoni Milewski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczuczynie dh Robert Łepkowski oraz wójt Gminy Radziłów i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Grajewie dh Krzysztof Milewski.


Zastępca Komendanta Powiatowego 
Państwowej Strazy Pożarnej w Grajewie 
st. kpt. Arkadiusz Lichota


Zdjęcia: KP PSP w Grajewie   

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.