Drogowcy na ul. Ekologicznej

aktualizacja: 2020-01-10 11:39:17     nr wiadomości: 41213     przeczytano: 5475     Ilość komentarzy komentarze: 1

Rozpoczęły się prace drogowe na ul. Ekologicznej w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Budowa ciągu ulic: Ekologicznej, Elektrycznej i 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie".

Zgodnie z założeniami, drogowcy, na ponad 1,5-kilometrowym odcinku (od ul. Kopernika do wysokości kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy) wykonają niezbędną infrastrukturę techniczną. W ramach prac zostanie wykonana m.in.: kanalizacja deszczowa, brakująca kanalizacja sanitarna, nawierzchnia drogowa z betonu asfaltowego, zjazdy, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie i pełne oznakowanie.

Również, w ramach tego zlecenia na ponad 500-metrowym odcinku ul. Elektrycznej zostanie wykonana kanalizacja deszczowa (od studni nr D12 do studni nr D19), sanitarna z rur PCV wraz z przyłączami do przyległych nieruchomości. Ten odcinek ulicy zyska nawierzchnię, chodniki oraz zjazdy z kostki brukowej, jak też pionowe i poziome oznakowanie. Zadanie obejmuje także ułożenie kabla oświetleniowego, montaż słupów stalowych wraz z wysięgnikami i oprawami oświetleniowymi.

Podobne prace zostaną zrealizowane też na blisko 250 - metrowym odcinku ul. 9 PSK. W ramach robót powstaną: nawierzchnia jezdni z betonu asfaltowego, zjazdy, chodnik i ścieżka rowerowa z kostki brukowej, oświetlenie uliczne, oznakowanie drogowe pionowe i poziome. Zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, sanitarna i sieć wodociągowa.

Wartość inwestycji wynosi prawie 14 mln zł. Na jej realizację miasto otrzymało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 6 898 814 zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum grajewskich firm.

 

e-Grajewo.pl

Do wysokości Kościoła MBNP...czyli 3/4 ulicy - czyli 3/4 robót...to moze chociaz od wysokości Kościoła MBNP do Ulicy Topolowej tylko asfalt i chociaz z jednej strony chodnik...bo 3/4 robót to nie robota i nie będzie to dobrze wygladało......Gmina Grajewo pieknie wykonała ulice w Koszarówce i jednak ...do Topolowej...to moze i Grajewo spróbuje,.... połączyć z Koszarówką po ludzku..
Napisał: Południowiec dodano: 2020-01-14 08:52:40

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.