Dom z basenem w Chorwacji lub apartament przy plaży we Włoszech - takie mamy plany na wakacje 2021

aktualizacja: 2021-01-15 08:15:21     nr wiadomości: 44562     przeczytano: 739     Ilość komentarzy komentarze: 0

Po fali zachłyśnięcia się wakacjami w formule "all inclusive" oraz hotelami z tłumami turystów, przyszła pora na zmianę preferencji Polaków. Jak wszystko wskazuje, w tym roku wiele turystów planuje wynajęcie domu wakacyjnego, stawiając na atrakcyjne, europejskie destynacje takie jak Chorwacja i Włochy. Dlaczego to rozwiązanie jest tak modne właśnie teraz i jakie są jego największe korzyści?

      

Z dala od tłumów i dużych skupisk

Pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę naszych nawyków w wielu dziedzinach życia. Przykładamy większą wagę do higieny i szeroko pojętego bezpieczeństwa, jak też mniej komfortowo czujemy się w dużych skupiskach ludzi. Podobnie zmieniły się nasze preferencje odnośnie formy wyjazdów urlopowych. Po długich miesiącach spędzonych we własnych domach, wszyscy marzą o wakacjach w ciepłych, nadmorskich, europejskich kurortach oraz swobodnym przemieszczaniu się. Jednocześnie turyści chcą czuć się bezpiecznie, co może być dość trudne podczas pobytu w hotelu z kilkuset innymi osobami. Dlatego, w tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszy się możliwość wynajmu domu wakacyjnego. Jest to wygodny sposób na spędzenie urlopu w gronie najbliższych osób, bez narażania się na kontakt z obcymi ludźmi z różnych stron świata. Podczas wakacji każdy chce czuć się swobodnie, a także oddalić od siebie wszelkie troski i zmartwienia. Spędzając je w wynajętym domu, nie trzeba obawiać się o swoje zdrowie i myć rąk po każdym dotknięciu klamki. To wspaniały sposób na oderwanie się od pandemicznej rzeczywistości. 

Wakacje na własnych warunkach

Będąc w hotelu musisz podporządkować się panującym tam regułom, jak też dostosować się choćby do pór posiłków czy godzin, w których czynne są baseny. Przebywając w wynajętym domu, wszystko te kwestie ustalasz samodzielnie. Jesteś niezależny od biura turystycznego lub hotelu, a to w jaki sposób spędzasz czas zależy tylko od Twoich preferencji. Domy wakacyjne i wille cieszą się ogromną popularnością właśnie ze względu na swobodę i niezależność, jaką daje spędzanie w nich swojego urlopu. Są przy tym kompleksowo wyposażone. Posiadają kuchnie lub aneksy kuchenne z wszelkim niezbędnym sprzętem, dzięki czemu można samodzielnie przygotowywać posiłki. Jest to szczególnie ważne dla osób posiadających małe dzieci, które nie zawsze są zainteresowane hotelową kuchnią. Jeśli zaś pragnie się poznać bliżej lokalne potrawy, wystarczy wybrać dom wakacyjny zlokalizowany blisko barów i restauracji. O wszystkim decyduje się samemu, co jeszcze bardziej zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa.

Dogodne lokalizacje, nawet tuż przy plaży

Dom wakacyjny z łatwością można dostosować do własnych upodobań. Jeśli lubisz kurorty, gdzie wszystko masz na miejscu i sporo się tam dzieje - wybierz więc dom w centrum danej miejscowości lub w jego okolicach. Marzysz o chwilach relaksu, bez tłumu turystów, gdzie jedynymi dźwiękami będzie szum fal i drzew? Wystarczy zatem wynająć dom w miejscach oddalonych od centrum. Można również znaleźć wiele domów zlokalizowanych tuż przy samej plaży, a także te posiadające prywatne baseny. A basen masz wówczas tylko dla siebie - znikają więc kolejne obawy dotyczące kwestii zarażenie się koronawirusem. Tutaj nic Cię nie ogranicza, poza wyobraźnią. Organizujesz sobie czas tak, jak lubisz, nie czekając na ofertę hotelowych animacji (za którymi również nie każdy przepada). Wszystko wskazuje na to, że nawet po zakończeniu pandemii, to domy wakacyjne będą przeważać w wakacyjnych preferencjach Polaków.

Samolot czy auto - wybierasz sam

Chorwacja wakacje, to oczywiście najczęstsze skojarzenia z wynajmem domów czy apartamentów. Polacy od dawna darzą Chorwację szczególnym uczuciem, za sprawą faktu że jest niezwykle atrakcyjna dla turystów, ale również można szybko dotrzeć na miejsce samochodem. Istnieje jednak wiele, wartych uwagi kierunków, które można wybrać decydując się na podróż autem. Są to choćby Włochy, które także posiadają wiele do zaoferowania turystom, a podróż samochodem do miejsca docelowego nie będzie wcale skomplikowana ani czasochłonna. Wyjeżdżając na urlop samochodem, pojawia się jeszcze kolejna korzyść. Na miejscu nie musisz korzystać z taksówek lub transportu publicznego. Posiadasz własne auto, którym dojedziesz, gdzie tylko chcesz. Oznacza to możliwość poszukiwania nowych zakątków oraz zwiedzania bez obaw o środek transportu. Domy wakacyjne są więc idealne dla rodzin z dziećmi, par zakochanych czy paczki znajomych. Bezpiecznie i niezależnie.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.