Dofinansowanie dla przedszkoli

aktualizacja: 2018-04-11 17:02:38     nr wiadomości: 34902     przeczytano: 1633     Ilość komentarzy komentarze: 0

10 kwietnia br. Zarząd Województwa Podlaskiego zatwierdził dofinansowanie w ramach RPO, do projektów, które będą realizowane w trzech oddziałach przedszkolnych w Grajewie.

Projekty zgłoszone przez miasto Grajewo do konkursu z zakresu rewitalizacji społecznej i kształtowania kapitału społecznego obejmą 150 dzieci – 76 z przedszkola działającego przy SP nr 2, 40 z oddziału przy SP nr 4 oraz 33 przedszkolaków z oddziału przy SP nr 1.

W ramach pierwszego z nich dzieci z przedszkoli przy SP 2 i 4, wykazujące się zdolnościami językowymi, muzycznymi, sportowymi i matematycznymi, będą mogły brać udział w zajęciach rozwijających tzw. kompetencje kluczowe, czyli takie, które są niezbędne na rynku pracy (np. porozumiewanie się w językach obcych, matematyczne, naukowo-techniczne czy informatyczne).

Koszt przedsięwzięcia wynosi 75,9 tys. zł, dofinansowanie – nieco ponad 72 tys. zł.

Drugi projekt jest skierowany m.in. do dzieci z niepełnosprawnością z przedszkola przy SP nr 1. Przedszkolaki będą mogły brać udział np. w dodatkowych zajęciach wyrównujących szanse edukacyjne w zakresie różnych deficytów, takich jak zaburzenia emocjonalno-poznawcze, zaburzenia mowy, słuchu i ruchu czy wady postawy.

Wartość tego przedsięwzięcia to 60,8 tys. zł. Dotacja wyniesie 57,8 tys. zł.

Oba projekty będą realizowane od września bieżącego roku do czerwca 2019 - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 
/e/
 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.