Dobry występ Warmii

Piłkarze WARMII Grajewo po dobrej grze zremisowali w sobotę 2 listopada w Mrągowie z tamtejszą MRĄGOWIĄ 2:2.

Choć z całą pewnością gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu i przed spotkaniem remis wydawał się być bardzo dobrym rezultatem dla WARMII, to jednak po spotkaniu nasi piłkarze mogą mieć spory niedosyt. Dzięki walce, zaangażowaniu i dobrej grze grajewianie byli równorzędnym przeciwnikiem dla MRĄGOWII a sytuacji do zdobycia bramek mieli tyle, że mogli ten mecz wygrać.

Pierwszy kwadrans gry to wyraźna przewaga gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie sytuacje podbramkowe, ale zarówno Wojnickiemu jak i Machniakowi zabrakło precyzji i ich strzały ominęły naszą bramkę. WARMIA stworzyła sobie pierwszą sytuację bramkową w 21 minucie i to bez porównania groźniejszą niż obie sytuacje gospodarzy. Po podaniu Strzelińskiego sam na sam z Osmańskim znalazł się w polu karnym MRĄGOWII Tomasz Dzierzgowski, lecz jego strzał fenomenalnie odbił nogą bramkarz gospodarzy. Od tego momentu mecz się wyrównał i już do końca pierwszej połowy mrągowianie nie zagrozili naszej bramce. Tymczasem WARMIA w 40 minucie miała jeszcze lepszą sytuację bramkową – po świetnym kontrataku naszego zespołu Dzierzgowski zagrał do Marcina Strzelińskiego a ten strzelił w słupek bramki Osmańskiego. Odbitą piłkę przejął jeszcze Dzierzgowski, który wymanewrował obronę rywala i będąc sam przed bramkarzem z bliska strzelił ponad poprzeczką.

W drugiej połowie niewykorzystane sytuacje WARMII srodze się zemściły – w 55 minucie po rzucie rożnym „kat” naszego zespołu Paweł Kowalewski zdobył prowadzenie dla MRĄGOWII. Nasi piłkarze nie załamali się utratą bramki. W 68 minucie po dynamicznym rajdzie prawą stroną Kamil Randzio podał piłkę Dzierzgowskiemu, który z bliska trafił do bramki gospodarzy i wyrównał stan meczu. Dla Kamila Randzio była to czwarta bramkowa asysta w czwartym kolejnym meczu! Po zdobyciu wyrównującego gola dla naszego zespołu tempo meczu osłabło, ale ostatnie 10 minut przyniosło ogromne emocje. W 82 minucie świetną akcją popisał się as atutowy MRĄGOWII Paweł Kowalewski, który po raz drugi w tym meczu pokonał Gieniusza. Kowalewski w ubiegłym sezonie grając w barwach GRANICY Kętrzyn zdobył w meczach z WARMIĄ aż 5 bramek. W sobotę dołożył kolejne dwie… Trzy minuty po stracie gola nasi piłkarze nie wykorzystali kapitalnej okazji do wyrównania – znów asystował Kamil Randzio a wprowadzony niedługo wcześniej Arkadiusz Golubiewski mając przed sobą tylko bramkę trafił … w boczną siatkę. W końcówce meczu MRĄGOWIA straciła zawodnika – Wiśniewski po swojej drugiej żółtej kartce w meczu musiał opuścić boisko. Choć wydawało się, że znowu nasi piłkarze będą mieli kłopot z grą w przewadze, to jednak tym razem ambicja i walka do ostatnich sekund spotkania przyniosły oczekiwany efekt. W doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym i zamieszaniu pod bramką Osmańskiego kapitan WARMII Marcin Arciszewski trafił do siatki i zapewnił jeden punkt naszemu zespołowi.

Zdaniem obserwujących mecz kibiców i działaczy MRĄGOWII nasz zespół pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Nasi piłkarze pokazali w sobotę charakter, pomimo niesprzyjających okoliczności dwukrotnie doprowadzając do wyrównania w trudnym meczu wyjazdowym. Szkoda, że zabrakło skuteczności i nie udało się zdobyć kompletu punktów. Szansa na zwycięstwo będzie już w najbliższą sobotę – na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego w Grajewie o godzinie 13:00 WARMIA podejmie MOTOR Lubawa. Wcześniej, bo już we wtorek 5 listopada o godzinie 13:00 nasi piłkarze zmierzą się w Wasilkowie z tamtejszym KP w meczu o Puchar Polski na szczeblu woj. podlaskiego.  W tym meczu okazję do gry w pierwszym składzie otrzyma kilku zawodników spoza podstawowego składu, ponieważ ze względu na pracę lub naukę zabraknie w kadrze WARMII miedzy innymi Marcina Arciszewskiego i Tomasza Dzierzgowskiego.

2.11.2013 Mrągowo, Stadion Miejski

MRĄGOWIA Mrągowo - WARMIA Grajewo 2:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Kowalewski 55', 1:1 Tomasz Dzierzgowski 68', 2:1 Paweł Kowalewski 81', 2:2 Marcin Arciszewski 90' + 1'

MRĄGOWIA: 1.Osmański - 10.Kulig, 17.Miąsko, 5.Wojnicki, 3. Borowski (69’. 9.Rusiecki) - 13.Nałysnyk, 18.Wiśniewski, 16.Majak, 7. Grala (Kpt) - 8.Machniak, 6. Kowalewski

REZERWA: 12.Lubowiecki - 9. Rusiecki, 11.Rokicki, 14.Gabryszak, 15.Narel, 19.Krysiak, 14.Fedor

WARMIA: 1.Gieniusz - 13.Lekenta, 17.Arciszewski (Kpt), 6.Osypiuk, 15.Koszczuk - 5.Randzio, 10.Kozikowski (65' 18.Golubiewski), 11.Chyliński (88' 8.Gutowski), 16.Sypytkowski (80' 3.Baczewski), 9.Strzeliński - 7.Dzierzgowski

REZERWA: 19.Cybulski, 8.Gutowski, 3.Baczewski, 2.Olszyński, 18.Golubiewski

Sędzia: Patryk Kępka (W-M Z.P.N. Olsztyn)

Żółte kartki: Wiśniewski (dwie), Nałysnyk (MRĄGOWIA)

Czerwona kartka: Wiśniewski 85’ (w konsekwencji drugiej żółtej kartki)

Widzów: 100

Oto zapis relacji LIVE z meczu MRĄGOWIA – WARMIA:

1'Mecz rozpoczynają grajewianie

5'Pierwsze minuty meczu to gra obu zespołów w środkowej strefie boiska. Jak dotąd bez zagrożeń pod żadną bramką.

7'Dośrodkowanie na nasze pole karne i bardzo niecelny strzał głową Kowalewskiego

9'Po faulu Kozikowskiego na Machniaku rzut wolny dla MRĄGOWII z 18 metrów z prawej strony naszego pola karnego. Dośrodkowanie i w zamieszaniu pod bramką strzela Wojnicki, ale piłka mija słupek bramki Gieniusza

12'Dobre podanie na nasze pole karne do Machniaka, który wykorzystuje błąd naszej obrony i w świetnej sytuacji strzela ponad bramką. Było bardzo groźnie!

13'Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy po akcji Kuliga i wybiciu piłki przez Arciszewskiego

14'Po dośrodkowaniu groźnie strzelał Majak, ale ponad naszą bramką

20'Po błędzie Kozikowskiego drugi rzut rożny dla gospodarzy

20'Szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu

21'Znakomita sytuacja WARMII! Strzeliński świetnie zagrał do Dzierzgowskiego, który "nawinął" jednego obrońcę w polu karnym i strzelił ale Osmański cudem obronił! Tylko rzut rożny

22'Po dośrodkowaniu odbija piłkę Osmański ale pod nogi Strzelińskiego, po którego uderzeniu piłka odbija się od nogi któregoś z obrońców i mamy znów rzut rożny

23'Po dośrodkowaniu tracimy piłkę

24'Z rzutu wolnego z ok. 35 metrów na wprost bramki strzela Sypytkowski, ale Osmański pewnie broni

24'Rzut rożny dla MRĄGOWII

25'Po dośrodkowaniu bardzo niecelnie strzela głową Miąsko

26'Faulowany Dzierzgowski przed polem karnym gospodarzy - będzie rzut wolny dla WARMII z 18 metrów

26'Dobry strzał Kozikowskiego - piłkę odbija Osmański, ale żaden z naszych zawodników nie dobił jej do bramki!

31'Po dośrodkowaniu Majaka wybija piłkę na rzut rożny Osypiuk

31'Szybko przejmujemy piłkę po dośrodkowaniu Machniaka z rzutu rożnego

36'Leży na boisku Miąsko, który ucierpiał w starciu z Dzierzgowskim

39'Kolejny rzut rożny dla gospodarzy

40'Po dośrodkowaniu przejmujemy piłkę

40'Znakomita kontra WARMII! Dzierzgowski zagrał do Strzelińskiego a ten strzela w słupek bramki MRĄGOWII. Po chwili waleczny Dzierzgowski dośrodkowuje, strzał Sypytkowskiego odbija Osmański a Dzierzgowski z bliska strzela wysoko ponad poprzeczką!

42'Mieliśmy w tym meczu już trzy znakomite sytuacje - wręcz 200%! Wciąż jest jednak bezbramkowy remis w Mrągowie

45'Sędzia dolicza dwie minuty do regulaminowego czasu gry

45 + 2'Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w meczu MRĄGOWIA - WARMIA. Trzy znakomite, niewykorzystane sytuacje naszego zespołu. :(

46'Drugą część meczu rozpoczynają gospodarze

47'Kuriozalna sytuacja - Gieniusz wybijał piłkę w naszym polu karnym trafiając w Kowalewskiego. Piłka odbiła się od napastnika gospodarzy i szybowała do naszej bramki, ale nasz bramkarz zdążył ją złapać. Sami sobie stworzyliśmy groźną sytuację...

52'Rzut rożny dla MRĄGOWII - po dośrodkowaniu szybko wybijamy piłkę

55'Kolejny rzut rożny dla gospodarzy - dośrodkowanie w nasze pole karne i Kowalewski trafia do siatki po uderzeniu piłki głową, mimo asysty naszych obrońców

61'Chyliński wdarł się z prawej strony boiska w pole karne gospodarzy po czym padł na murawę w starciu z obrońcą, ale sędzia nakazał grać dalej

65'Za Rafała Kozikowskiego wchodzi na boisko Arkadiusz Golubiewski

68'Świetne podanie Kamila Randzio z prawej strony boiska wykorzystuje Dzierzgowski, który z najbliższej odległości trafia do siatki! Jest 1:1!

69'Za Borowskiego na boisko wchodzi Rusiecki

71'Z linii pola karnego strzela na naszą bramkę Kowalewski, ale wysoko ponad poprzeczką

76'Sędzia ukarał żółtą kartką Wiśniewskiego za faul na Chylińskim

79'Rzut rożny dla gospodarzy po akcji Majaka

79'Po rzucie rożnym przejmujemy piłkę

80'Osypiuk przyjmuje piłkę klatką piersiową w naszym polu karnym - gospodarze oczywiście "widzieli" zagranie ręką... na szczęście sędzia nie dał się nabrać

81'Kowalewski wymanewrował naszą obronę i Gieniusza, po czym posłał piłkę do pustej bramki i przegrywamy 1:2 :(

82'Mogła być szybka odpowiedź WARMII. Doskonałe zagranie Kamila Randzio do Arkadiusza Golubiewskiego, który mając przed sobą pustą bramkę trafia ... w boczną siatkę. To karygodne!

84'Za faul ukarany zostaje Dawid Wiśniewski z MRĄGOWII i w konsekwencji swojej drugiej żółtej kartki musi opuścić boisko

90'Sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry

90 + 1'Rzut rożny dla WARMII

90 + 1'Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ogromne zamieszanie na polu karnym MRĄGOWII - Marcin Arciszewski z bliska trafia do siatki i jest remis 2:2!

90 + 4'Koniec meczu! Po dobrej grze nasz zespół zremisował w Mrągowie 2:2. :)