• 9358 wyświetleń

Dobre występy zapaśników

DOBRE WYSTĘPY ZAPAŚNIKÓW UAKS „PODLASIE” BIAŁYSTOK  I MOSIR GRAJEWO W KRAJU I ZAGRANICĄ

Cztery brązowe medale zdobyli zapaśnicy Uczniowskiego Atletycznego Klubu Sportowego  „PODLASIE” Białystok na Pucharze Polski Juniorów i seniorów w sumo w dniach 16-17.02.2013 w Krotoszynie.
       Na najniższym stopniu podium stanęli: Tomasz Stasiewicz w wadze 60 kg, Przemysław Wiszowaty w wadze 70 kg, Szymon Chojnowski w wadze 80 kg oraz Przemysław Opryszczko w wadze 100 kg.
       Zawody były eliminacjami do majowych Mistrzostw Europy Juniorów w Łucku, na których wystartuje po 2 zawodników w  wadze.

W Lidzie na Białorusi w dniach 21-23.02.2013 r. odbył się VII Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów w stylu klasycznym o Nagrody brązowego medalisty XXVI Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, Valerego Tsielensa.
     W zawodach startowali zawodnicy 8 państw (Ukrainy, Litwy, Łotwy, Szwecji, Azerbejdżanu, Rosji, Polski i Białorusi). Doskonale w doborowej stawce wypadli nasi reprezentanci. Dwa brązowe medale zdobyli: młodziutki Karol Stasiewicz, LUKS „Amator” Juchnowiec w wadze 54 kg i Oskar Czyżewski, MLUKS MOSIR Grajewo w wadze 85 kg. Obaj wygrali po trzy pojedynki, ulegając jedynie w walkach półfinałowych, późniejszym laureatom. Nieznacznie walkę o brązowy medal w wadze 54 kg przegrał Tomasz Stasiewicz, „Podlasie” Białystok, plasując się ostatecznie na V miejscu. Na VII miejscu w wadze 63 kg był Alan Czyżewski, MOSIR Grajewo.