Dekoracja dla wymagających – przestrzenne fototapety

aktualizacja: 2019-03-28 15:59:42     nr wiadomości: 38844     przeczytano: 3155     Ilość komentarzy komentarze: 0

Nowoczesne rodzaje dekoracji – takie jak fototapeta 3d – zdobywają z każdym rokiem coraz większą popularność. Ozdoby posługujące się złudzeniami optycznymi są niezwykle efektowne i pozwalają niemal całkowicie odmienić wygląd pomieszczenia, w którym się znajdą. Jeżeli więc wybierzemy odpowiedni wzór, to możemy być pewni, iż finalny efekt będzie zachwycający. Jak jednak znaleźć najlepszą, przestrzenną fototapetę do naszego mieszkania? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań? Na te pytania odpowiedział nam ekspert od dekoracji z firmy Redro.pl. Kierując się jego wskazówkami bez trudu wybierzecie najatrakcyjniejsze fototapety 3d do sypialni, salonu oraz wszystkich innych pomieszczeń.

Bogactwo wzorów, bogactwo możliwości

Pod hasłem "fototapety 3d" kryje się bardzo duża grupa wzorów o zróżnicowanej estetyce. Kiedy więc zdecydujemy się na tego typu dekoracje, otrzymujemy bardzo dużą swobodę w zakresie wyboru ogólnej stylistyki i kolorystyki. Dzięki temu każdy natrafi na coś w swoim guście. Abyście byli jednak w pełni świadomi dostępnych możliwości, poprosiliśmy naszego specjalistę o krótkie scharakteryzowanie poszczególnych rodzajów wzorów.

- Opowiedzenie o wszystkich typach trójwymiarowych fototapet nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Po prostu jest ich za dużo! Spróbuję jednak przedstawić kilka najpopularniejszych i najciekawszych moim zdaniem opcji. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na geometryczne wzory, oparte na liniach, figurach, czy mocno zarysowanych przestrzennych kształtach. Nowoczesne salony i sypialnie to typowe wnętrza, gdzie stosuje się tego rodzaju fototapety 3d. Na ścianę eleganckich pomieszczeń często pasują wzory inspirowane światem przyrody – przedstawiające krople wody, kwiaty, motyle, plaster miodu. Osoby lubiące ekspresyjne, wyraziste dekoracje powinny za to zwrócić uwagę na dekoracje nawiązujące do sztuki abstrakcyjnej oraz efektownych motywów, takich jak spirale, tunele, czy wijące się linie.

Fototapeta 3d do mieszkania minimalistycznego i industrialnego

Skoro poznaliśmy już podstawowe rodzaje przestrzennych fototapet, spróbujmy się przyjrzeć nieco dokładniej dostępnym wzorom, dopasowując je do poszczególnych rodzajów wnętrz. W ostatnim czasie coraz częściej mieszkania urządzane są na przykład w stylu loft lub industrialnym. Jeżeli my również zdecydujemy się na taką estetykę, to jakie fototapety powinniśmy wybrać?

- Bardzo dobrze że padło to pytanie, bo minimalistyczne i industrialne wnętrza to idealne otoczenie dla fototapet 3d! Ich surowa stylistyka doskonale komponuje się z nowoczesnymi, przestrzennymi dekoracjami. Wybierając wzory do takich wnętrz, w pierwszej kolejności powinniśmy skoncentrować się na zachowaniu spójności pod kątem barw. Często najlepszym rozwiązaniem okazują się być ozdoby utrzymane w różnych odcieniach szarości lub w kolorach metalicznych.  Wbrew pozorom, tego typu fototapety nie są wcale monotonne! Po drugie, postarajmy się również znaleźć dekoracje o w miarę spójnej stylistyce. To akurat dość proste. Do wnętrz loftowych i industrialnych znakomitą propozycją będą na przykład trójwymiarowe wzory przedstawiające koła zębate, metaliczne sześciany oraz wszelkiego rodzaju złożone konstrukcje.

Trójwymiarowa woda i przestrzenne fale

Zazwyczaj przestrzenne fototapety stosowane są w nowoczesnej stylistyce. Często również eksperymentuje się z ich możliwościami. Dlatego też niektórzy doradzają wykorzystanie tego typu dekoracji do uatrakcyjniania także mniej oczywistych pomieszczeń – na przykład łazienki. Zapytaliśmy naszego eksperta, co sądzi tym podejściu. Czy sam również zaproponowałby osobie urządzającej nowy dom właśnie takie rozwiązanie?

- Ależ oczywiście! Osobiście uważam to za znakomity pomysł. Fototapety są bardzo dobrym wyborem do łazienek, a niestety wciąż niewiele osób decyduje się tam na ten typ dekoracji. Wzory 3d oferują w przypadku tego pomieszczenia jeszcze więcej zalet. Przede wszystkim powiększają one wizualnie całe wnętrze, dodając mu wrażenia przestronności. Docenią to szczególnie wszyscy ci, którzy posiadają niewiele łazienki o stosunkowo małym metrażu. Dodatkowo efektowne fototapety trójwymiarowe skutecznie przełamują monotonię kolorystyczną. A przecież nadal królują u nas tradycyjne łazienki pastelowe, jasne i jednobarwne. Odpowiedni wzór bez trudu ożywi takie wnętrze, sprawiając, iż automatycznie stanie się ono w naszych oczach znacznie ciekawsze wizualnie. Pośród fototapet 3d nie brak również dekoracji odpowiednio dopasowanych tematycznie do łazienek. Szczególnie dobrze będą prezentować się w niej ozdoby inspirowane motywami związanymi z wodą: falami lub kroplami deszczu.

Teksty przygotowany we współpracy z Redro.pl

 

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.