Czym sugerować się przy wyborze adwokata?

aktualizacja: 2018-08-01 16:40:00     nr wiadomości: 36365     przeczytano: 3623     Ilość komentarzy komentarze: 1

Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie pracy, problemy z firmą czy nieznajomość prawa spadkowego powodują, że każdy prędzej, czy później stanie przed koniecznością skorzystania z profesjonalnych usług prawnika. Pozostaje jednak kwestia jak dobrze wybrać kancelarię prawną, by zyskać pewność, że każda sprawa zostanie załatwiona pomyślnie? Rynek adwokacki jest dziś bardzo bogaty, dlatego wcześniej warto sprawdzić kompetencje oraz staż wybranego prawnika.

Koszty usług prawnych

Są one ustalane indywidualnie przez każdego adwokata. Nim wybierze się konkretną kancelarię prawną warto wcześniej sprawdzić nie tylko cennik, lecz także:

  • jaką opinię posiada wśród klientów,
  • czy ma na swoim koncie sukcesy,
  • czy zajmuje się daną dziedziną prawną.

Niestety wysokie ceny za porady prawne nie zawsze idą w parze z jakością, dlatego warto wcześniej upewnić się, kto będzie pracował nad rozwiązaniem konkretnego problemu.

Najważniejsza jest reputacja

Szukając dobrego fachowca, większość osób sugeruje się opinią znajomych czy rodziny. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, gdyż w ten sposób można sprawdzić, czy dana osoba faktycznie jest rzetelna i godna zaufania. Poszukując sprawdzonej kancelarii adwokackiej, także warto zasugerować się opinią innych, zwłaszcza tych, którzy już mieli do czynienia z wybranym adwokatem. Na pewno pomocny okaże się również Internet, w którym na pewno uda się znaleźć kancelarię adwokacką godną zainteresowania. Oczywiście wcześniejsze sprawdzenie reputacji powinno być priorytetem, o tym trzeba pamiętać.

Doświadczony adwokat na wagę złota

Tylko prawnik, który ma na swoim koncie wieloletnie doświadczenie, dobrą reputację i wiele sukcesów będzie w stanie zając się nawet najbardziej skomplikowaną sprawą. Czasem jednak może okazać się, że wybrany adwokat akurat nie specjalizuje się w danej dziedzinie prawa i nie będzie w stanie pomóc. W takim przypadku warto poprosić o polecenie osoby, która podejmie się nowego wyzwania. Skuteczną pomoc prawną można uzyskać także na gptogatus.pl.

Darmowe porady prawne

Niestety usługi profesjonalnych kancelarii prawnych są kosztowne, jednak tutaj cena przekłada się na jakość. Brak środków finansowych nie jest oczywiście powodem, by rezygnować z fachowych porad prawnika. W wielu urzędach można uzyskać darmowe porady, jednak nie zawsze okażą się skuteczne. O ile sama porada jest nieodpłatna, tak za poprowadzenie sprawy adwokat na pewno zażąda zapłaty. Lepiej więc zastanowić się, czy nie lepszym wyjściem będzie udanie się od razu do renomowanej kancelarii niż szukanie tanich rozwiązań, zwłaszcza jeśli problem jest poważny.

Porady prawne bez zobowiązań

Zgłoszenie się do prawnika o poradę wcale nie oznacza, iż musi on od razu zając się daną sprawą. Uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania natury prawnej nie jest wiążące i to, jaka kancelaria faktycznie będzie reprezentowała klienta przed sądem, zależy już tylko i wyłącznie od niego samego, jak i jego zasobów portfela. Im bardziej skomplikowany problem, tym więcej przyjdzie zapłacić za jego rozwiązanie.

 

prawo powinno byc jasne i przejrzyste-prawnicy sami tak poplatali paragrafy i ustawy ze sami nie wiedza co do czego i po to jest potrzebny adwokat zeby to rozebral i tez nie wiadomo czy wlasciwie-ale placic za glupote prawnikow trzeba-a efekty orzeczen widzimy-pozal sie boze nad nimi.
Napisał: polak dodano: 2018-08-18 15:37:32

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.