Czym są materace nawierzchniowe Hilding? Kto powinien zdecydować się na ich zakup?

aktualizacja: 2020-10-13 12:51:33     nr wiadomości: 43674     przeczytano: 336     Ilość komentarzy komentarze: 0

Dowiedz się, jaki to rodzaj materaca i w jakich sytuacjach sprawdza się najlepiej.

   

Czym jest materac nawierzchniowy

To rodzaj materaca nakładkowego, który nakłada się na kanapę lub na łóżko. Jest on zazwyczaj cieńszy i lżejszy od tradycyjnego materaca. Przeważnie jest on wykonany z pianki wysokoelastycznej, czasem z materiałów naturalnych, takich jak kokos. Z pomocą materaca nawierzchniowego możesz poprawić komfort swojego snu, zwiększyć jego higienę, a także zmienić twardość oryginalnego materaca. 

Do tego stosuje się go bardzo prosto. Wieczorem, przed snem, rozkładasz go na łóżku czy sofie, a rano zwijasz w rulonik i chowasz w szafie. Ten typ materaca możesz kupić w większości sklepów, między innymi w Sleephouse. To też idealny materac do sypialni dla gości, jeśli chcesz, aby znajdujący się w łóżku gościnnym materac posłużył na wiele lat.

Dla kogo materac nawierzchniowy jest najlepszy

Przekonaj się, kiedy ten typ materaca sprawdzi się najlepiej:

  • Gdy masz zbyt miękki lub zbyt twardy materac - wtedy nie musisz wcale go wymieniać, wystarczy, że kupisz materac nawierzchniowy o właściwej twardości. Jest on znacznie tańszy od zwykłego materaca, dlatego nie musisz wydawać fortuny, aby lepiej zadbać o komfort swojego snu.

  • Gdy masz niewygodną kanapę - materace nawierzchniowe w takim wypadku pozwalają lepiej podeprzeć ciało podczas snu.

  • Gdy cierpisz na bóle pleców - wtedy wybierz materac nawierzchniowy wykonany z najwyższej jakości pianek albo połączenia kilku. Taki jest na przykład materac nawierzchniowy Hilding Alt, szwedzkiego producenta Hilding Anders Materacjest zbudowany z połączenia pianek wysokoelastycznej i termoelastycznej. Dzięki temu perfekcyjnie wspiera kręgosłup podczas snu. 

  • Jeśli jesteś alergikiem - materac nawierzchniowy pozwoli wtedy wydłużyć żywotność Twojego pierwotnego materaca i zagwarantować Ci lepszą higienę snu. Taki materac jest cieńszy, więc trudniej o rozwój w nim mikroorganizmów oraz o gromadzenie się nadmiernej wilgoci.

   

Jaki materac nawierzchniowy wybrać

Dla komfortowego snu zdecydowanie wykonany z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej. Jeśli chcesz, aby materac zapewnił Ci super zdrowy sen, zwróć uwagę na to, aby taki materac był dwustronny oraz miał zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce. Warto, aby miał też długą gwarancję, bo może być to dla Ciebie podpowiedzią, że materac posłuży Ci w idealnej formie przez wiele lat. Wszystkie te cechy znajdziesz w ofercie materacy szwedzkiego producenta Hilding Anders, który oprócz tworzenia znanych na całym świecie marek własnych, jak Hilding czy Jansen, tworzy też materace dla znanych marek wnętrzarskich, jak na przykład IKEA.


*Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.