Czy skorzystamy na KRSS ?

aktualizacja: 2019-02-11 22:17:48     nr wiadomości: 38428     przeczytano: 2654     Ilość komentarzy komentarze: 4

Trwa proces aktualizacji Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. To najważniejszy dokument dotyczący polityki regionalnej. Szczególny nacisk jest w nim położony na zrównoważony rozwój całego kraju i zmniejszenie dysproporcji w rozwoju społeczno-gospodarczym.

KRSS wskazuje na dwa obszary, które wymagają szczególnej interwencji na poziomie kraju i regionów. To: obszary zagrożone trwałą marginalizacją (małe miasta i obszary wiejskie) oraz miasta średnie tracące funkcje społeczno-gospodarcze (m.in. funkcje gospodarcze, turystyczne, przemysłowe, handlowe, kulturalne, związane z dostępem do szkolnictwa wyższego; istnieje również zagrożenie wyludnieniem). W naszym województwie do takich miast zaliczono: Augustów, Bielsk Podlaski, Grajewo, Hajnówkę, Łomżę, Sokółkę oraz Zambrów.  I właśnie przyspieszenie ich rozwoju było tematem spotkania.

Zrównoważony rozwój w praktyce

– Jako samorząd województwa jesteśmy otwarci na rozmowy. Dla nas rozwój tych siedmiu miast jest priorytetowy. Zrównoważony rozwój nie może być tylko na papierze, musimy to hasło realizować. Jesteśmy mocni jako województwo siłą wszystkich miast – powiedział Artur Kosicki.

Joanna Sarosiek, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP, wyjaśniła, jakie wskaźniki w KSRR zdecydowały o umieszczeniu tych siedmiu miast na liście 122 w kraju, tracących funkcje społeczno-gospodarcze. To m.in. zmiana zarejestrowanej liczby ludności (w latach 2004-2014), bezrobotnych, dochodów własnych w budżetach gminy, zarejestrowanych podmiotów gospodarczych czy prognoza liczby ludności GUS do 2035 roku

 

 

żródło:https://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/

  - Spotkanie z przedstawicielami miast tracącymi funkcje społeczne-10.jpg Ilustracja do artykułu Spotkanie z przedstawicielami miast tracącymi funkcje społeczne

nie widzę na tym spotkaniu przedstawicieli naszego miasta, czyżby brak zainteresowania problemem
Napisał: osiem dodano: 2019-02-12 08:45:06

Słuchaj osiem, jak możesz widzieć przedstawiciela naszego miasta jak to on robił zdjęcie.;-))
Napisał: Corleone dodano: 2019-02-12 09:16:42

Jaki będzie rozwój gdzie inwestycje zakłady pracy cicho sza tylko ślepe jeziorko, kaplica cmentarna i stare kasyno wojskowe a gdzie zapomniany dworzec kolejowy /.
Napisał: grajewiak dodano: 2019-02-13 04:37:53

te wszystkie przedsiewziecia sa tylko i tak w papierach bo praktycznie jeziorko to tylko dalej swici tym co powstalo za wladzy jeszcze socjalistycznej az wstyd przez cztery lata wkopano tylko dwie tablice....
Napisał: wyborca dodano: 2019-02-13 12:57:37

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.