Czy pierwszy kredyt musi być skomplikowany?

aktualizacja: 2019-07-02 17:23:00     nr wiadomości: 39638     przeczytano: 3766     Ilość komentarzy komentarze: 0


Kiedy bierzemy kredyty gotówkowe zawsze mamy ogrom wątpliwości – nie wiemy jaki bank wybrać, komu zaufać, na co zwracać uwagę. Nawet po przeczytaniu kilkunastu poradników o finansach nie wiemy nadal jak zacząć swoją historię z kredytami. Zastanawiamy się zatem gdzie dokładnie szukać pomocy i do kogo się zwrócić. Ten pierwszy krok może wyjść nam bardzo na plus lub bardzo na minus. Wszystko zależy od tego jak dokładnie zaczniemy i jak będziemy nasz kredyt kontynuować. Może się zdarzyć tak, że kredyt okaże się zbyt obciążający dla młodego człowieka.

Co musimy wtedy zrobić?

Negocjować z bankiem – zwiększyć czas kredytowania i jednocześnie zmniejszyć ratę. Dzięki temu pożyczka gotówkowa (polecamy ranking pożyczek na https://www.17bankow.com) będzie zdecydowanie mniej odczuwalny przez naszą kieszeń. Jednak nie zawsze kredyt okaże się zbyt wielki. W większości przypadków młodzi ludzie świetnie radzą sobie z ich spłacaniem rat, niezależnie od tego na jaką są kwotę. Początki kredytowania bywają skomplikowane tylko dlatego, że niewiele wiemy o kredytach – telewizja codziennie opowiada nam o super ofertach w które nie wierzymy.

Wpisujemy w przeglądarkę jak wziąć kredyty gotówkowe i za moment kompletujemy wszystkie dokumenty, zbieramy podpisy z pracy i lecimy po jakikolwiek kredyt. Fascynacja niezależnością finansową, możliwością korzystania z kredytu czy karty kredytowej jest zazwyczaj ogromna. Pamiętajmy jednak o zdrowym rozsądku. Branie kredytów gotówkowych na wszystko co wpadnie nam w oko – takie kredytowanie może doprowadzić naszą historię w banku do ruiny i za kilka lat będziemy mogli zapomnieć o większym kredycie na mieszkanie czy samochód. Warto zatem odpowiedzialnie i sumiennie budować swoją historię kredytową. Niestety, bank bierze pod uwagę wszystkie nasze kredyty, nawet te najmniejsze. Jeżeli któryś będzie spłacany po terminie lub wcale, bank z pewnością nie zgodzi się na udzielenie nam kolejnego, a za kilka lat nawet już po spłaceniu kredytu, nasza historia zaowocuje na naszą niekorzyść.

Jak poprowadzić swój kredyt kiedy już go weźmiemy?

Lepiej ratę zapłacić kilka dni wcześniej, niż kilka dni później – to już opóźnienie, a dla spóźnialskich bank nie ma ciekawych ofert. Wszystkie kredyty gotówkowe możemy połączyć w jeden jeśli już nam się ich nazbierało – zapytajmy o to w banku w których mamy najlepsze warunki kredytowe. Jeśli jeszcze wszystko jest przed nami, zastanówmy się dokładnie nad tym jaka kwota będzie nam konieczna i na co możemy sobie jeszcze pozwolić. Spróbujmy zatem nie działać zbyt szybko. Wszelkie informacje na temat kredytów znajdziemy nie tylko na stronach internetowych, ale również w placówkach bankowych. Warto pytać o wszystko i przede wszystkim słuchać odpowiedzi.

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.