Człowiek Roku 2018

aktualizacja: 2019-02-01 11:24:29     nr wiadomości: 38013     przeczytano: 24699     Ilość komentarzy komentarze: 9

Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń do otrzymania wyróżnienia Człowieka Roku 2018 tytuł został przyznany 


Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oddział w Grajewie.


Wyrazy uznania od czytelników e-Grajewo.pl,
podziękowania za bezinteresowne działania na rzecz zwierząt, poświęcanie czasu, zdrowia, 
życia rodzinnego, własnych środków 
oraz prośby o dalszą aktywność, zostały przekazane na ręce

Katarzyny Blusiewicz, Prezes TOZ Grajewo 

 

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddz. w Grajewie działa od czerwca 2016 roku. Jest oddziałem najstarszej tego typu organizacji w Polsce, z ponad 150 -letnią tradycją. Powstało jako odpowiedź na ogromne problemy związane z bezdomnością zwierząt na terenie Grajewa i okolic, jak również brakiem właściwego stosunku do zwierząt. 

Osoby, które współtworzyły początki TOZ-u to Katarzyna Blusiewicz, Alicja Tondera, Iwona Sypytkowska, Magdalena Blusiewicz. Obecnie oddział w Grajewie zrzesza kilkunastu członków na zasadzie wolontariatu. Siedziba TOZ-u znajduje się przy ulicy Piłsudskiego 3.

Działalność organizacji obejmuje pomoc bezdomnym zwierzętom, zarówno psom jak i kotom, opiekę nad wolnożyjącymi kotami oraz adopcję tych zwierząt do nowych właścicieli na terenie całej Polski. W ciągu dwu i pół roku działalności nowe domy znalazło ponad 250 bezdomnych psów i kotów. TOZ powołał inspektorat w celu prowadzenia interwencji w sytuacjach znęcania się nad zwierzętami jak i niewłaściwym stosunku ludzi do zwierząt. 

W tym aspekcie organizacja współpracuje z policją, strażą gminną i prokuraturą. Jej przedstawiciele starają się zmieniać ludzkie postawy, poprzez szeroko zakrojoną edukację, skierowaną głównie do najmłodszych. 

- Aktywnie współpracujemy ze szkołami i przedszkolami. Mieszkańcy zaczynają dostrzegają korzyści z naszego działania i jego efekty. Coraz śmielej zwracają się Oni z prośbą o pomoc, to cieszy. – mówi Katarzyna Blusiewicz, Prezes TOZ w Grajewie.

- Jako organizacja non-profit utrzymuje się głównie z darowizn i jednego procenta podatku. Liczymy na wsparcie mieszkańców w postaci darów rzeczowych, jak i wpłat na nasze konto. Wszystkie pieniądze są przeznaczane na ratowanie zwierząt. - dodaje K. Blusiewicz

/ Katarzyna Blusiewicz, ur. w Białej Podlaskiej; z wykształcenia lekarz laryngolog-pediatra; zainteresowania: siatkówka, narty, żeglarstwo /
 

Plebiscyt pod patronatem Strarosty Grajewskiego 
Waldemara Remfelda

 

Dziękujemy sponsorom:

 

Człowiek Roku e-Grajewo.pl historia:

- 2005   ks. Tomasz Wilga, proboszcz parafii pw. Ojca Pio w Grajewie
- 2006   ks. Jarosław Stefaniak, proboszcz parafii pw. Św. Stanisława B.M. w Niedźwiadnej
- 2007   Rafał Kamiński, uczestnik programu 'You Can Dance'; osobowość telewizyjna
- 2008   Alicja Rutkowska, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Szpitala Grajewskiego
- 2009   Barbara Ciszewska, nauczycielka, dyr. PG nr 2 w Grajewie, organizatorka imprez, m.in. Jarmarku Średniowiecznego
- 2010   Grzegorz Gardocki, dowódca Jednostki Strzeleckiej "Strzelec" w Grajewie, współorganizator imprez sportowo – rekreacyjnych
- 2011   Maria Jasionowska, wolontariuszka
- 2012   Tomasz Cebeliński, nauczyciel w ZS nr 2 w Grajewie, radny RM Grajewo
- 2013   Tomasz Dudziński, dyrektor Grajewskiej Izby Historycznej
- 2014   Izabela Randzio, współzałożycielka oraz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju wsi Kurejewka i Chojnówek "Wiejski Zakątek"
- 2015   
Lech Marek Żabiński, nauczyciel wychowania fizycznego i historii w SP w Rudzie gm. Grajewo; animator, działacz społeczny, sportowiec
- 2016   Barbara Mejner, Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Grajewie
- 2017  Grzegorz  Zańko, działacz sportowy w klubie MLUKS "Gwiazda" w Szczuczynie


Plebiscyt pod patronatem Strarosty Grajewskiego 
 

     - od lewej: Alicja Tondera, Waldemar Ramfeld, Katarzyna Blusiewicz, Iwona Sypytkowska, Joanna Kosielska (e-Grajewo)

Cudownie. Szczere gratulacje. Należało Wam się bardzo. Pracujecie bardzo ciężko.
Napisał: Renata dodano: 2019-02-01 18:33:45

Gratulacje dla pani pani Katarzyno oraz dla pozostałych osób zaangażowanych w pracę TOZ !
Napisał: Anna dodano: 2019-02-01 20:53:05

Ogromna radość!!! Gratulacje i wielkie dzięki za Wasze serce i zaangażowanie! Drogie Panie, jesteście niezwykłe! :)
Napisał: :* dodano: 2019-02-02 10:01:22

To jest - przepraszam bardzo za porównanie - jak ze sprzątaniem brudów, ktoś kto robi to za innych powinien otrzymywać odpowiednią gratyfikację (wysoką), jednak otrzymuje tylko obrzydliwe spojrzenia i wzdryganie się paniusiów; a robi brudną robotę za innych, czyli powinien być szacunek, gdyż inni tego nie chcą robić sami... Powiedzcie, czy tak nie jest? Świat jest przewrotny - zamiast nagradzać DZIWNIE SIĘ PATRZY na tego typu postawy, tym bardziej podziękowania za zauważenie pracy, której nie da się zmierzyć, zważyć, to jest dawanie serca, siebie. Jak najbardziej powinno się nagłaśniać takie rzeczy. Gratulacje.
Napisał: Grajewo dodano: 2019-02-02 15:29:15

Łzy popłynęły mi ze szczęścia, gdy przeczytałam wiadomość o tym, kto został "Człowiekiem roku 2018". Od dawna o tym marzyłam i też zgłosiłam kandydaturę pań z TOZ Grajewo. Spełniło się moje życzenie! Dziękuję i gratuluję z całego serca. Wszystkiego najlepszego! Bardzo chciałabym, aby Marta K. też dołączyła do tego grona ( ją także zgłosiłam).To są osoby, które w pełni zasługują na tytuł "Człowiek roku 2018". Nic nie jest w stanie zmienić mojego zdania!
Napisał: Anna W. dodano: 2019-02-02 18:02:18

Gratulacje dla całej ekipy. Mimo wielu przeciwnościom losu i problemom na swojej drodze, dajecie radę, a efekty Waszej pracy widać gołym okiem.
Napisał: Ola dodano: 2019-02-03 09:56:06

proszę podać numer telefonu do Was/do grajewskiego TOZ/
Napisał: ewa dodano: 2019-02-03 11:03:43

Tel.kontaktowy 506123516 Inspektorat TOZ w Grajewie
Napisał: Iwona dodano: 2019-02-04 14:16:30

Gratulacje. W pełni zasłużenie .
Napisał: mm dodano: 2019-02-06 12:20:59

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.