Co z parkiem Solidarności?

aktualizacja: 2018-08-09 10:32:30     nr wiadomości: 36425     przeczytano: 3801     Ilość komentarzy komentarze: 5

Grajewski magistrat ogłosił po raz trzeci przetarg na zagospodarowanie Parku Solidarności. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. W pierwszym postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, w drugim – przedsiębiorca ze Szczytna swoje usługi wycenił na kwotę 10 150 555,12 zł brutto. Na sfinansowanie zadania Miasto przeznaczyło środki w wysokości 4 585 000 zł. W związku z tym, że cena oferty znacznie przewyższała przeznaczoną kwotę, prowadzone postępowanie zostało unieważnione.

Obecnie, zgodnie ze zmienionymi założeniami, realizacja inwestycji obejmuje m.in.: remont i regulację linii brzegowej istniejących stawów z obsadzeniem roślinnością wodną i szuwarami, budowę wyspy z drewnianym domkiem dla ptaków wodnych oraz urządzenie i założenie zieleni (drzewa i krzewy, łąki naturalistyczne i kwietne, klomby kwiatowe, trawniki). Projekt przewiduje także rozebranie istniejącej i budowę nowej szlachetnej nawierzchni głównej alei parku, budowę placów wejściowych do parku, wykonanie nawierzchni ścieżki spacerowej, ścieżki rowerowo – rolkowej, spacerowej rekreacyjnej wraz z budową trzech murowanych mostków. Do zadań wykonawcy będzie należeć wykonanie prac wodno – kanalizacyjnych, elektrycznych oraz urządzenie małej architektury - ławki parkowe, kosze na śmieci, psi pakiet, stojaki rowerowe, domki dla kotów, domek dla ptaków nawodnych, kaczkomat (automat sprzedażowy z karmą dla dzikich kaczek). Miejsce ma być oświetlone i monitorowane.

Inwestycja została dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zainteresowanimogą składać swoje propozycje cenowe do 27 sierpnia br. O wyborze najkorzystniejszej zadecyduje zaproponowana cena (najniższa), udzielony termin gwarancji oraz czas wykonania.

Może tym razem uda się rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę przedsięwzięcia (do trzech razy sztuka?). Realizacji inwestycji przyniesie poprawaę estetyki centrum miasta, stworzy lepsze warunki do wypoczynku, relaksu i zabawy. Trzymamy kciuki...

 
/e/

to będzie kolejna marna imitacja w naszym mieście. Niby ładnie brzmi a wyjdzie tak jak zawsze. Tak jak te barierki na wojska polskiego co wyglądają jak wzięte z obory.
Napisał: Jan Pyra dodano: 2018-08-09 18:42:21

za park gdzie wieczorami rzadzi na nim patologiczna i agresywna banda dresow juz z gory podziekuje
Napisał: Damian dodano: 2018-08-10 02:20:31

jezeli ten park bedzie tak jak zaklada projekt to kto lub co uchroni go przed wandalami
Napisał: mieszkanka dodano: 2018-08-10 14:39:17

Damian ten park już jest normalny a patologii szukaj u siebie;-)
Napisał: KOKO dodano: 2018-08-11 09:29:13

Bardzo ladnie wydac miljony zeby dresowce z rodzin 500+ mieli gdzie pic wodke a mlode dziewczyny zaszly w ciaze i znow placic po 500+. Najpierw w tej chwili trzeba zlikwidowac ta patologie to warunek nr. 1. Normalni spokojni mieszkancy nie moga w godzinach popoludniowych korzystac z tego parku bo grasuja dresowcy za taki park dziekujemy.
Napisał: grajewiak dodano: 2018-08-13 04:53:51

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.