Ciało kobiety w studni

aktualizacja: 2020-07-30 10:28:41     nr wiadomości: 42991     przeczytano: 8860     Ilość komentarzy komentarze: 0

28 lipca br. po godz. 7.00 kolneńscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że do studni znajdującej się na jednej z posesji w miejscowości Rydzewo-Świątki prawdopodobnie wpadła starsza kobieta. Zgłaszający widział ubrania unoszące się na powierzchni wody, studnia zbudowana jest z około 30 kręgów.

- Z wywiadu przeprowadzonego z właścicielem uzyskano informację, że górna obudowa studni była zamknięta jednak w jej wnętrzu (studni) może znajdować się starsza osoba (kobieta w wieku ok. 80 lat), jednak dokładnie nie potrafi określić czasu kiedy opuściła budynek mieszkalny, w którym wspólnie zamieszkują - relacjonuje st. kpt. Mariusz Mieczkowski z KP PSP w Kolnie.

Po oględzinach dna studni stwierdzono, że na lustrze wody unosi się ubranie wierzchnie, włosy oraz klapki, co by wskazywało że poszukiwana osoba leży na wznak bez widocznych oznak życia.

Jak wiadomo z relacji strażaków - działania prowadzono dwutorowo. Jedna grupa ratowników dokonała pomiaru głębokości studni przy pomocy linki strażackiej oraz pomiaru zawartości tlenu i innych gazów niebezpiecznych przy pomocy czujnika wielogazowego. Głębokość studni od gruntu do lustra wody określono na około 10 m, stwierdzono również obniżoną zawartość tlenu, poniżej 15%, nie stwierdzono innych gazów. Druga grupa połączyła ze sobą dwa bosaki ciężkie i przy ich pomocy podjęła próbę uchwycenia unoszącej się na wodzie bielizny i upewnienia, że na dnie studni znajduje się poszukiwana osoba.

Po wykonaniu niezbędnych czynności nad studnią zbudowano stanowisko ratownicze i opuszczono strażaka PSP w celu wydobycia ciała kobiety.

- Po zabezpieczeniu przed upadkiem z wykorzystaniem liny i pętli do asekuracji w pierwszej kolejności ewakuowano ze studni ratownika, a następnie wyciągnięto ciało kobiety. Po wydobyciu, stwierdzono na jej ciele widoczne plamy opadowe, stężenie pośmiertne i opuchnięcie ciała. Na tej podstawie odstąpiono od podjęcia resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przekazano ciało patrolowi Policji - dodaje st. kpt. M. Mieczkowski.

W działaniach brało udział 13 ratowników.

 
  - fot. KP PSP Kolno
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.